LAJMET E FUNDIT

Шкупи и Дрита со по еден гол ја завршиа пријателската

Екипата на Шкупи на контролен натпревар ги испроба повторно новите засилувања, но одигра реми со косовскиот прволигаш Дрита од Гњиљане (1-1). За чаирчани ова беше последен пријателски меч пред заминувањето за Анталија, каде се оди в понеделник. Првото полувреме

NUHIU DO TË TESTOJË FUTBOLLISTËT NDAJ DRITËS SË GJILANIT

Ekipi i FC Shkupit pasi dje ka zhvilluar dhe ndeshjen e parë kontrolluese, ku trajneri Ardian Nuhiu ka provuar skemat e para edhe me dy futbollistët e rinj të ardhur si përforcime gjatë afatit kalimtar të janarit, Bllagoja Ljamçevski

СЛЕДНИ

Натпревари

FC SHKUPI VIDEO

TITUJT - KAMPION TË MAQEDONISË FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONSOR