LAJME

Zhizhoviç: Djemtë nxorën maksimumin

Ekipi ynë në ndeshjen e javës së 15-t, ka mundur me rezultat minimal 1-0, Makedonija Gj.P. pas ndeshjes vlerësimin e tij e ka dhënë trajneri ynë, Mlladen Zhizhoviç, i cili edhe një herë ka lavdëruar ekipin për angazhimin e

Lexo më shumë »

E nisim praktikën, drekë para ndeshjes

Nuk duhet harruar se sporti ka të bëjë kryesisht me vëllazërinë, paqen dhe miqësinë. Të gjitha klubet e futbollit të Ligës së Parë në një takim kishim vendosur për një nismë të tillë, ndërsa ne po e fillojmë sot

Lexo më shumë »

Ackovski: Duam vetëm fitore

Pas mbylljes së angazhimeve të përfaqësueses së vendit tonë në eliminatoret Euro 2024, këtë fundjavë rikthehet kampionati me ndeshjet e javës së 15-t. Skuadra jonë në këtë javë do të luajë në cilësinë e nikoqirit në stadiumin e Çairit,

Lexo më shumë »

E fitojmë kontrolluesen ndaj Skopjes

Skuadra jonë në kuadër të pauzës dy javore të kampionatit, shkaku i angazhimeve të përfaqësueses së vendit në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024, sot ka shfrytëzuar mundësinë që të luajë ndeshje kontrolluese, ndërsa për kundërshtar kishim skuadrën nga

Lexo më shumë »

Të shtunën miqësore me Skopjen

Skuadra e FC Shkupit ka vazhduar me stërvitjet e zakonshme edhe gjatë kësaj jave, pasi kampionati vazhdon të jetë në ndërprerje shkaku i angazhimit të përfaqësueses së vendit në ndeshjet kualifikuese në kuadër të evropianit “EURO 2024”. Në mungesë

Lexo më shumë »

Vazhdojmë ngritjen në renditjen e UEFA-s

Pjesëmarrja e klubit tonë në arenën ndërkombëtare, atë të Ligës së Kampioneve, Ligën e Evropës dhe Ligën e Konferencës, tani më disa vite me radhë, kanë sjellë edhe një ngritje në renditjen e përgjithshme. Skuadra ynë këtë vit ka

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT