Ademi: Te Shkupi për “Shvercerat” dhe për të shënuar gola

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Derisa po vazhdojnë seancat përgatitore të ekipit, kryesia e klubit po vazhdon të sigurojë përforcimet e radhës për të plotësuar ekipin me futbollist të ri.

Nga sot pjesë e skuadrës bardhekaltër është edhe sulmuesi i krahut, Ilird Ademi, i cili te Shkupi vjen nga radhës e ekipit të Renovës.

Sulmuesi Ademi edhe pse kishte oferta të shumta, ai zgjodhi që të vesh fanellën e ekipit tonë, për të ndihmuar skuadrën bardhekaltër në sezonin e ri dhe në ndeshjet e Ligës së Evropës.

“Është një nder për mua dhe ëndërr e realizuar, pasi që te Shkupi erdha për shkak traditës dhe tifozëve që ka ky ekip. Vërtetë ndjehem i lumtur që do jem pjesë e kësaj skuadre, ndërsa “Shvercerave” u premtoj se së bashku do festojmë shumë gola dhe suksese. Shpresoj që të kem paraqitje të mira edhe në arenën evropiane, ku pretendojmë të paktën të kalojmë xhiron e parë në eliminatoret e Ligës së  Evropës”, është shprehur Ademi për faqen zyrtare të klubit

Ademi në sezonin që lamë pas luajti me ekipin e Renovës ku kishte të shënuar pesë gola dhe dy asistime, ndërsa me Makedonija Gj.P ka shënuar dy gola dhe dy asistime. Më parë ai ka luajtur edhe me ekipin e KF Gostivari.

Shkupi dhe Ademi kanë nënshkruar kontratë një vjeçare, me mundësi që atë ta vazhdojnë edhe për një vit tjetër.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!