Cvetanoski zgjodhi të jetë i Shkupit

Një ndër futbollistët më të mirë të sezonit vjeshtor në kampionatin vendor, Matej Cvetanoski nga sot është futbollist i ekipit tonë, me kontratë dy vjeçare. Cvetanoski që ishte më i kërkuari në afatin kalimtar ka pranuar kushtet e ofruara

Skuadra bënë për vete dy talente, Abazin dhe Isenin

Tani kur ekipi ka bërë dhe grumbullimin e parë, ka vazhduar të mendojë edhe në përforcime të reja, por duke menduar që klubi të ketë talente të reja, të cilët do të jenë e ardhme e ekipit bardhekaltër për

Bardhekaltërit zhvilluan grumbullimin e parë të vitit 2021

E premtja e 8 janarit ishte dita e parë e grumbullimit të ekipit pas tri javësh pushim, për të rifilluar përgatitjet për sezonin pranveror. Ekipi është njoftuar fillimisht me plan programin e përgatitjeve nga drejtuesit e klubit, ndërsa shkaku

Hasan Ozer merr besimin për të drejtuar ekipin

Skuadra jonë sot ka arritur marrëveshje për ti dhënë postin e trajnerit Hasan Ozer. Si trajner, ai ishte kryesisht ndihmës në shumë klube turke si Manisaspor, Gaziantespor, Bursaspor, Gazişehir Gaziantep, Çaykur Rizespor, Kayserispor. Deri më tani, si menaxher aktual,

ndeshjet e radhës

ndeshjet e fundit

FC SHKUPI

EKIPI I PARË

23
Ramin Alii
Central Midfield
19
Firat Güllü
Midfielder
7
Jakup Berisha
Right Winger
12
Artan Iljazi
Goalkeeper
20
Dembo Darboe
Centre-Forward
34
Fati Ismaili
Centre-Back
21
Sabit Bilali
Defensive Midfield

TITUJT -

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONSOR

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!