Brazim pa gola për një pikë

Java e 16-të e Ligës së Parë është mbyllur me duelin e luajtur në Strumicë, ku për kundërshtar kishim ekipin e Gostivarit. Kjo ndeshje u luajt jaht Gostivarit, shkaku se stadiumi i vendasve nuk ishte i gatshëm për ndeshje,

Mlladenovski: Edhe ndaj Gostivarit duam tre pikë

Futbolli në vendin tonë vazhdon  edhe në këtë mesjavë, me ndeshjet e javës së 16-të, që luhet të mërkurën. Ekipi ynë këtë ndeshje e luan në cilësinë e mysafirit, ndërsa përballë do të kemi skuadrën e Gostivarit. Ndeshja do

Zhizhoviç: Djemtë nxorën maksimumin

Ekipi ynë në ndeshjen e javës së 15-t, ka mundur me rezultat minimal 1-0, Makedonija Gj.P. pas ndeshjes vlerësimin e tij e ka dhënë trajneri ynë, Mlladen Zhizhoviç, i cili edhe një herë ka lavdëruar ekipin për angazhimin e

I rikthemi fitores dhe shkëputemi të parët në renditje

Goditja e parë drejt portës së Makedonija Gj.P erdhi në minutën e 10-t, kur Ali Adem nga e majta provoi të befasojë portierin, por topi përfundoi skaj porte. Vetëm një minutë më vonë edhe Kuka provoi nga distanca, por

LIGA E PARË E FUTBOLLIT NË MAQEDONINË E VERIUT

ndeshjet e radhës

ndeshjet e fundit

FC SHKUPI VIDEO

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT