RWATUBYAYE KALOI OPERACIONIN ME SUKSES

Lojtari ynë Abdul Rwatubyaye pati një operacion të suksesshëm të dielën e kaluar. Operacioni shkoi mirë dhe lojtari është gati për hapin tjetër të rëndësishëm që do të jetë pjesa rehabilituese e rikuperimit të tij. Mbrojtësi 26-vjeçar do të

MIRËSEVJEN GAGI MARGVELASHVILI

Drejtuesit e klubit tonë FC Shkupi, gjatë ditës së sotme, kanë arritur marrëveshje 2 vjeçare me qendërmbrojtësin nga Gjeorgjia, Gagi Margvelashvili.Pas lëndimit të Abdul Rwatubyaye, I cili do të pushojë për të paktën gjashtë muaj, skuadra jonë reagoi menjëherë

RIKTHEHET NË ÇAIR OMAR IMERI

Të dashur simpatizues të Shkupit, pas tri vite e gjysmë e pas takimeve të shumta këto ditë, kryesia e klubit na njofton se Omar Imeri po rikthehet në Çair.Skuadra jonë FC SHKUPI ka nënshkruar kontratë 6 mujore në formë huazimi

RWATUBYAYE JASHTA FUSHAVE PËR 8 MUAJ

Në ndeshjen Shkupi-Sumgayit të zhvilluar para dy ditëve në Antalia të Turqisë, ylli I skuadrës tonë, Abdul Rwatubyaye ka pësuar një lëndim në këmbën e majtë duke e këputur tendinën e muskulit dhe momentalisht gjendet në Stamboll për operim.

TË REJAT E FUNDIT NË SKUADRËN TONË

Gjatë qëndrimit në Antalia të Turqisë për përgatitjet për sezonin pranveror në kampionatin vendor, skuadra jonë dhe kryesia e klubit po punojnë gjatë gjithë kohës për të ndërtuar një ekip edhe më të fortë për këtë sezon, duke I

FALEMINDERIT KIRE MARKOSKI

Skuadra jonë FC Shkupi, ka marrë vendim që të ndërpresë bashkëpunimin me 26-të vjeçarin Kire Markoski.Kire Markoski në skuadrën tonë erdhi në afatin kalimtar të verës në vitin 2021, nga skuadra Akademija Pandev.Gjatë këtyre muajve, Kire Markoski për Shkupin

NESËR NDESHJA E PARË KUNDËR LECH POZNAN

Skuadra jonë FC Shkupi, nesër në Antalia të Turqisë, do ta zhvillojë ndeshjen e parë kontrolluese kundër Lech Poznan.Ndeshja do të zhvillohet në ora 17:00 në Antalia, që me orën tonë lokale në Shkup, I bie që ndeshja të

QUEVEN INACIO ZYRTARISHT LOJTARË I SHKUPIT

Tashmë është zyrtare. Braziliani Queven da Silva Inacio është lojtarë I Shkupit.Kryesia e klubit tonë, me kënaqësi ju njofton se FC Shkupi dhe mesfushori Inacio, kanë arritur marrëveshje dy vjeçare.Braziliani 23 vjeçar, vjen nga skuadra e Atletico Monte Azul.

RIKTHEHET NË ÇAIR BESNIK FERATI

Mesfushori 21 vjeçar, Besnik Ferati, pas disa viteve rikthehet në shtëpinë e tij në Çair.Me shumë kënaqësi, ju njoftojmë që FC Shkupi ka nënshkruar kontratë për një vit e gjysmë me mesfushorin Ferati.Një lojtarë jashtëzakonisht I mirë që doli