LAJME

I PËRGËZOJ LOJTARËT PËR FITOREN

Skuadra jonë FC SHKUPI, sot në stadiumin e Çairit zhvilloi ndeshjen e xhiros së 27-të të LPFMV-së, kundër skuadrës nga Velesi, Borecit.Pas disa rasteve të krijuara për gol, në minutën e 18-të mbrojtësi jonë Faustin Senghor hapi rezultatin për

Lexo më shumë »

ADETUNJI: TARAFTARLARIMIZ SAHADAKİ 12 ADAM GİBİ

Takımımız FC Skopje karşısında alınan beraberliğin ardından takımımız ligin 26. Hafta mücadelesi adına yarın Borec karşısına çıkıyor.Bu sezon Borec ile iki kere karşı karşıya gelen FC Shkupi, iki maçtada galibiyet ile ayrılan taraf olmayı başardı. Borec’e karşı son maçta

Lexo më shumë »

ADETUNJI: TIFOZËT LOJTARI YNË I DYMBËDHJETË

Pas barazimit në transfertë me rezultat 0:0 ndaj Skopjes, skuadra jonë FC Shkupi nesër në shtëpi, do të përballet me skuadrën e Borecit, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 27 të LPFMV-së. Shkupi me Borecin, u përballën dy herë në këtë sezon dhe që të dyja ndeshjet

Lexo më shumë »

HAMIDI: NUK DO TA KEMI TË LEHTË NESËR

Pas fitores në shtëpi me rezultat minimal 1:0 ndaj Tikveshit, skuadra jonë FC Shkupi nesër në transfertë, në javën e 26 të LPFMV-së, do të përballet me skuadrën e Skopjes.Shkupi me Skopjen, u përballën dy herë në këtë sezon

Lexo më shumë »

IMERI: GOLI DEDIKIM PËR SHVERCERAT

Përfundoi ndeshja e xhiros së 24 në LPFMV, mes Strugës dhe Shkupit, me rezultatin 1:3.Vendasit ishin të parët që hapën serinë e golave me Bosancic në minutën 45’ por shpejtë u përgjigj sulmuesi jonë Sunday Adetunji, i cili shënoi

Lexo më shumë »

TË MOS ECIM VETËM NË KËTË RRUGËTIM

Projekti “SHKUPI“, të cilin e nisëm tre vjet e gjysmë më parë dhe që sot e ndërtuam gradualisht, po i afrohet një prej synimeve tona më të mëdha, që është të bëhemi kampionë pas shumë viteve.Për momentin jemi klubi

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT