LAJME

Rron Broja merr ftesë nga Kosova U21

Përzgjedhësi i përfaqësues së Kosovës U21, Rafet Prekazi ka bërë publike listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, kundër Azerbejxhanit, që zhvillohen më 22 mars në orën 19:00 dhe

Lexo më shumë »

Zekirija Ramadani do të udhëheq Shkupin

Skuadra e Shkupit pas shkarkimit të trajnerit Ardian Nuhiu, edhe pse kishte disa oferta për trajner të ndryshëm vendor dhe ndërkombëtar, është vendosur që detyrën e trajnerit t’ia besoj Zekirija Ramadanit, i cili u pa si më i përshtatshmi

Lexo më shumë »

Shkupi të dielën nikoqire në Tetovë

Duke marrë parasysh se reshjet e dendura të shiut gjatë ditëve që lamë pas kanë rënduar mjaft shumë stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari, ku FC Shkupi luante ndeshjet në cilësinë e nikoqirit, ndërsa sipas të gjitha gjasave sipas paralajmërimeve

Lexo më shumë »

Shkarkohet trajneri Ardian Nuhiu

Duke parë ecurinë e sezonit pranveror, skuadra e FC Shkupit nga pesë ndeshjet e zhvilluara ka marrë vetëm gjashtë pikë, që kjo nuk ka kënaqur edhe pritmshmëritë e pronarit të klubit Shefshet Demiri, i cili sot ka vendosur që

Lexo më shumë »

Edhe Sileksi shpëton me barazim

Në Kratovë , përpos shumë barrierave, të terrenit të vështirë dhe referimit tendencioz të Aleksandar Stavrevit, FC Shkupi arrin që të barazojë 1-1 ndaj Sileksit dhe të shkëput një pikë skuadrës kratovase në garë për kreun e tabelës së

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT