LAJME

Mbyllim edhe gjeneralen me fitore

Skuadra jonë sot ka luajtur ndeshjen e fundit kontrolluese. Dueli i sotëm ishte një test ku përballë kishim ekipin e Makedonija Gjorçe Petrov, skuadër që gjithashtu do të garojë në Ligën e Konferencës. Ndeshja filloi me dominim total të

Lexo më shumë »

Damir Ibriç merr postin e drejtorit sportiv

Skuadra jonë ka freskuar edhe postin e drejtorit sportiv, detyrë e cila i është besuar një profesionisti të vërtetë, siç është Damir Ibriç. Një emër shumë i madh i futbollit ndërkombëtar, i cili ka luajtur në dhjetë Superliga të

Lexo më shumë »

Sahiti vishet bardhekaltër

Ekipi ynë pas kthimit nga Bolu, ku edhe zhvilloi fazën kryesore të përgatitjeve, nga e hëna i është kthyer punës në Çair. Ashtu sikurse po afrohet dita e ndeshjes së turit të parë kualifikues të Ligës së Konferencës, në

Lexo më shumë »

Ekipi rikthehet me punë në Çair

Pas përmbylljes së fazës kryesore të përgatitjeve në Bolu të Turqisë, skuadra kishte dy ditë pushim dhe sot u është rikthyer stërvitjeve në stadiumin e Çairit. Në këtë fazë të punës, ekipi do të nisë përgatitjet përfundimtare për ndeshjen

Lexo më shumë »

I mbyllim miqësoret me fitore

Me duelin e sotëm kundër skuadrës rumune, FC Hermannstadt, ekipi ynë ka mbyllur fazën e ndeshjeve miqësore në Bolu të Turqisë, aty ku po qëndron që nga 16 qershori. Edhe në duelin e dytë, ekipi ynë ishte më i

Lexo më shumë »

Barazim në miqësoren me Egnatian

Raporti nga ndeshja FC Shkupi – KF Egnatia 1-1 (0-1) Është mbyllur në barazim ndeshja e dytë kontrolluese në tokën, turke, atje ku skuadra jonë po i afrohet përmbylljes së përgatitjeve për fillimin e ndeshjeve kualifikuese të Ligës së

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT