LAJME

FFM zyrtarizon ndryshimin e emrit të KF Shkupi

Komisioni për liçencim dhe verifikim pranë FFM-së, ka vërtetura ndryshimin e emrit të KF “Korzo” nga Prilepi në KF “Shkupi 1927”. Lajmi për zyrtarizimin e ndryshimit të emrit edhe në organet e FFM-së, për Alsat-M, u vërtetua edhe nga

Lexo më shumë »

Shkupi ndezi motorët

Ka ndezur motorët sot edhe skuadra e KF Shkupi, duke filluar dhe zyrtarisht përgatitjet për sezonin pranveror. Trajneri Zekerija Ramadani me ndihmësit e tij Orhan Abdi dhe Bllagoja Georgiev i kanë dhënë këshillat e para futbollistëve të tyre, të

Lexo më shumë »

Konferenca për shtyp

Kryetari i Komunës së Çairit, z.Izet Mexhiti, kryetari i F.C. Shkupi, Ejup Ademi, drejtori sportiv, Visar Ganiu, trajneri Zekerija Ramadani, portieri Suat Zendeli dhe zëdhënësi Hajrush Mani.

Lexo më shumë »

Rastet i takuan Shkupit, fitorja Bregallnicës

Skuadra e FC Shkupi ka luajtur dhe kontrolluesen e katërt gjatë fazës përgatitore, ndërsa kësaj radhe ishte mysafire e Bregllnicës në Shtip. Në kushte shumë të vështira për lojë, kur temperaturat kishin kaluar mbi 40 gradë celsius, ekipet edhe

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT