LAJME

Edhe një disfatë e radhës

Disfata e 1:2 përballë “romantikëve” ishte e 5-ta me radhë për skuadrën nga Çairi, që tashmë ndodhet në pozitën e 7-të, por duke mbetur edhe më tutje në vetëm 3 pikë larg  Renovës dhe Raboniçkit që janë në pozitën

Lexo më shumë »

Edhe nga Tetova kthehemi pa pikë

Skuadra e FC Shkupit ka vazhduar krizën në kampionat, pasi ka pësuar disfatën e katërt radhazi dhe kjo jo që nuk po krijon raste, por finalizimi mbetet enigmë që ende nuk po i gjendet zgjidhja. Tani më katër ndeshje

Lexo më shumë »

Nuk ka pikë as nga Strumica

FC Shkupi përjetoi disfatën e tretë radhazi, pasi që në Strumicë u mund nga Bellasica me 2-0. Vendasit shënuan 2 golat nga 4 goditjet drejt portës së Enes Azizit, ndërsa goli i dytë u shënua nga pika e bardhë.

Lexo më shumë »

Disfatë e pafatë në minutat e fundit

FC Shkupi nuk kishte fat sportiv në sfidën me Makedonija Gj.P., pasi që krijoi më shumë se 10 raste ideale për gol, ndërsa në fund duhej të pajtohej me disfatë minimale 0-1. Autor i golit të vetëm ishte Bozhinovski,

Lexo më shumë »

Bilali: Do të japim më të mirën në fushë

Pas dy javëve pushim, shkaku i ndeshjeve kualifikuese për Euro2020 që kishin reprezentacionet, kampionati vendor rikthehet me ndeshje të enjten, ndërsa skuadra e Shkupit do të jetë nikoqire në Çair, ku do të pret ekipin e Makedonija Gj.P. Lajm

Lexo më shumë »

UEFA në vizitë të stadiumit të Çairit

Sot në stadiumin e FC Shkupit dhe më pas në objektin e Komunës së Çairit u realizuan takime me përfaqësuesin e lartë të UEFA-së, njëherit edhe udhëheqësin e programit “Hat Trick” z. Tieri Favre, kryetarin e Federatës së Futbollit

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT