LAJME

Edhe një barazim pa gola për Shkupin

Skuadra e FC Shkupi ka luajtur miqësoren e parë në tokën turke, ndërsa për kundërshtarë kishte ekipin nga Kirgistani Neftchi Kockhor. Miqësorja e parë ka përfunduar pa fitues 0-0, duke vazhduar sulmuesit të mos gjejnë portën kundërshtare. Edhe pse

Lexo më shumë »

Skuadra e FC Shkupi udhëtoi për në Antalia

Pas përfundimit të fazës së parë përgatitore në Shkup, skuadra e udhëhequr nga stafi i trajnerëve dhe futbollistët në orët e pasdites ka fluturuar për në Antalia, ku do të zhvillojë përgatitje 16 ditore, ndërsa nga klubi janë duke

Lexo më shumë »

Krahu i djathtë, do të mbrohet nga Demir

Përforcimi i dytë në skuadrën e Shkupit vjen në repartin e mbrojtjes, aty ku skuadra kishte mjaft nevojë dhe pothuajse gjatë gjithë kampionatit ka çaluar. Dhe pikërisht për këtë kryesia e skuadrës ishte në kërkim të një mbrojtësi të

Lexo më shumë »

Kontrolluesja e parë u mbyll në barazim

Skuadra e FC Shkupit sot ka luajtur dhe miqësoren e parë, deri sa edhe po zhvillon fazën e përgatitjeve dimërore. Për kundërshtarë kishte ekipin e Flamurtarit nga Prishtina, që garon në Superligën e Kosovës. Trajneri Qatip Osmani në këtë

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT