Të dielën ndeshje kontrolluese kundër “Skopjes”

Skuadra jonë ka vazhduar me stërvitjet e zakonshme edhe gjatë kësaj jave, pasi kampionati vazhdon të jetë në ndërprerje shkaku i angazhimit të përfaqësueses së vendit në ndeshjet kualifikuese në kuadër të Botërorit “Katari 2022”. Në mungesë të ndeshjeve

Humbje tragjike në familjen e presidentit Aydin

Me pikëllim morëm lajmin për ndarjen nga jeta e nipit të presidentit të klubit tonë, kryesia, stafi teknik lojtarët dhe gjithë familja bardh e blu është afër familjes Aydin, në këtë moment tragjik, duke i shprehë ngushëllimet më të

Pas tri ditë pushim, ekipi përsëri nis stërvitjet

Me grumbullimin e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, për Botërorin “Katar 2022”, kampionati vendor tani më është në pauzë dhe do të rikthehet me datë 4 prill. Edhe skuadra jonë ka shfrytëzuar këtë periudhë, ku menjëherë pas përfundimit të

Vazhdojmë sundimin në Kratovë

Futbollistët tanë arritën fitoren në udhëtim te Sileksi, që është e dyta me radhë në Kratovë dhe e dyta radhazi edhe në kampionat. Kësaj radhe ndeshja u mbyll  me rezultat 1-3, edhe pse ishim në disavantazh, ekipi ynë tregoi

Alvarez: Të fitojmë për të vazhduar luftën për titull

Është mbyllur me sukses edhe senaca e fundit stërvitore në prag të ndeshjes së nesërme, që ekipi ynë luan kundër Sileksit në Kratovë në kuadër të javës së 24-t. Trajneri  Hasan Ozer për këtë ndeshje do të ketë në

Ismaili me sukses operon meniskun në Turqi

Fillimi i sezonit edhe pse ishte i suksesshëm për ekipin tonë kur e filluam me fitore në transfertë ndaj Borecit me 21 shkurt, ishte moment i vështirë për mbrojtësin tonë Fatih Ismaili, i cili mori një lëndim në menisk

Fitojmë derbin, qyteti është bardhekaltër

Qyteti i Shkupit është bardhekaltër, pasi skuadra jonë ka luajti duelin më të mirë këtë pranverë kur bëhet fjalë për golat e shënuar, duke e fituar Vardarin me rezultat 2-0. Ekipi ynë me të drejtë ishte favorit i këtij