LAJME

Shkupi ndahet me pesë futbollistë

Pas përfundimit të kampionatit të gjithë futbollistë e skuadrës së FC Shkupit po vazhdojnë të shijojnë pushimet e merituara. Ekipi  FC Shkupit tani më dy sezone radhazi po arrin të sigurojë pjesëmarrje në garat e Ligës së Evropës, ndërsa

Lexo më shumë »

Shkupi në iftar të përbashkët

Skuadra e FC Shkupit pas përfundimit të edhe një sezoni të suksesshëm në kuadër të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, duke arritur kualifikimin për në garat e Ligës së Evropës, në bashkëpunimin me Komunën e Çairit ka

Lexo më shumë »

Për kënd po luajmë futboll!?

Në prag të ndeshjes së fundit të sezonit 2018/19, kur ekipi ynë është mysafire e KF Rabotniçkit. Të gjitha ndeshjet që deri më sot i kemi luajtur kundër ekipit të Rabotniçkit nuk ka pasur asnjë incident nga tifo grupi

Lexo më shumë »

Barazim në derbin e qytetit

Skuadra e Shkupit ka marrë vetëm barazim në derbin e qytetit ndaj Vardarit 2:2 (1:1). Edhe pse ekipi ynë dy herë kishte epërsi me golat e Sergios dhe Bajramit, në minutat e fundit mysafirët barazuan. Dueli në mes Shkupit

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT