LAJME

IMERI: GOLI DEDIKIM PËR SHVERCERAT

Përfundoi ndeshja e xhiros së 24 në LPFMV, mes Strugës dhe Shkupit, me rezultatin 1:3.Vendasit ishin të parët që hapën serinë e golave me Bosancic në minutën 45’ por shpejtë u përgjigj sulmuesi jonë Sunday Adetunji, i cili shënoi

Lexo më shumë »

TË MOS ECIM VETËM NË KËTË RRUGËTIM

Projekti “SHKUPI“, të cilin e nisëm tre vjet e gjysmë më parë dhe që sot e ndërtuam gradualisht, po i afrohet një prej synimeve tona më të mëdha, që është të bëhemi kampionë pas shumë viteve.Për momentin jemi klubi

Lexo më shumë »

SHEJI: ISHTE NDESHJE E VËSHTIRË

Në stadiumin e qytetit në Tetovë, ndeshja e xhiros së 22-të mes Renovës dhe Shkupit, përfundoi me barazim 0:0.Skuadra jonë zhvilloi një ndeshje të mirë, ku kishim shumë mundësi për të shënuar mirëpo kundërshtarët tanë arritën që të mbrohen

Lexo më shumë »

RADESKI: SHKOJMË PËR TRE PIKËT E RADHËS

Pas fitores kundër Tikveshit në Çair në javën e kaluar, skuadra jonë nesër do të udhëtojë për në Tetovë ku në stadiumin e qytetit, përballë do ta kemi skuadrën e Renovës.FC Shkupi kërkon fitoren e 7-të në transfertë kundër

Lexo më shumë »

SEDLOSKI: TRE PIKË MJAFT TË RËNDËSISHME

Ndeshja e xhiros së 21-të e LPFMV-së, Shkupi – Tikvesh e zhvilluar sot në Çair, përfundoi me rezultatin 3:2 për skuadrën tonë.Për Shkupi, golin e parë dhe debutues e shënoi fantazisti brazilian Queven në minutën e 41, ndërsa në

Lexo më shumë »

MARGVELASHVILI: TË GJITHA NDESHJET SI FINALE

Rikthehemi në Çair, pas fitores kundër Rabotniçkit në javën e kaluar.FC Shkupi, nesër në stadiumin e Çairit, do ta presë skuadrën e Tikveshit, në kuadër të xhiros së 21-të të LPFMV.Në këtë sezon, Shkupi me Tikveshin u përballën dy

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT