LAJME

Edhe një disfatë në minutat e fundit

Java e 13-të e Ligës së Parë futbollistike te Maqedonisë është luajtur të shtunën, shkaku që Reprezentacioni i Maqedonisë fundjavën e ardhshme luan ndeshjen kualifikuese kundër Spanjës. Ndeshja derbi e javës është luajtur ne Tetovë ku janë takuar nikoqiri

Lexo më shumë »

Shkupi me Elezin dhe Muharemin në U16 të Maqedonisë

Përfaqësuesja U16 e Maqedonisë gjendet në Bllagoevgrad të Bullgarisë, ku do të zhvillojë dy ndeshje kontrolluese me Bullgarinë. Seleksionuesi i Maqedonisë U16 (gjenerata 2001), Goran Staniq për këto dy ndeshje me Bullgarinë do të llogarisë edhe në dy futbollistët

Lexo më shumë »

Florian Kadriun dy javë jashtë fushe

Skuadra e FC Shkupi të dielën ka marrë barazim në ndeshjen ndaj Shkëndijës që është luajtur në Çair në kuadër të javës së 12-të të Ligës së Parë të Maqedonisë, duke marrë edhe një pikë që e mban skuadrën

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT