LAJME

Bajrami edhe Adem mbeten në Çair

Pas arritjes së marrëveshjes për bashkëpunim me trajnerin Ardian Nuhiu dhe portierin e kapitenin Suat Zendeli, kryesia e skuadrës ka rinovuar marrëveshjet edhe me dy futbollist të tjerë, Muharem Bajramin dhe Ermedin Adem. Që të dy futbollistët ishin pjesë

Lexo më shumë »

Konfirmohen Nuhiu dhe Zendeli

Skuadra e FC Shkupit edhe sezonin e ri 2017/18, do të jetë pjesë e Ligës së Parë, ndërsa kryesia e re me në krye presidentin Omer Bunjaku ka filluar menjëherë angazhimin për formimin e grupit të ekipit, duke filluar

Lexo më shumë »

Shkupi shkatërron Novacin

Skuadra e FC Shkupit ka shënuar fitore të lartë në ndeshjen e parë të balotazhit që e ka luajtur ndaj ekipit të Ligës së Dytë Novaci për të mbetur edhe sezonin e ardhshëm në Ligën e Parë të Maqedonisë.

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT