LAJME

Zyrtarizojmë largimet e para

Ekipi sot realizoi grumbullimin e parë të vitit 2024, ndërsa një numër i konsiderueshëm i futbollistët ishin me leje të liruar që ekipit ti bashkohen ditëve në vazhdim, shkaku i festës ortodokse. Që në fillim skuadra zyrtarizon edhe largimet

Lexo më shumë »

Nga sot ekipi nisi me stërvitje

Sot në orën 13:00 skuadra jonë ka bërë grumbullimin e parë pas pushimit të merituar dimëror që kishin futbollistët dhe stafi i trajnerëve. Edhe pse në një numër më të vogël, duke marrë parasysh së futbollistët e besimit ortodoks

Lexo më shumë »

REAGIM

Kemi marrë lajmin se Qyteti i Shkupit të ofrojë ndihmë financiare për klubet e futbollit në Shkup dhe këtë lajm e pritëm me shumë kënaqësi dhe e vlerësojmë faktin që Qyteti i Shkupit, ndihmon dhe mbështet klubet që përfaqësojnë

Lexo më shumë »

Me fitore mbyllim sezonin vjeshtor

E mbyllim në mënyrën më të mirë të mundshme sezonin vjeshtor me fitore ndaj AP Brera në Strimicë, kështu duke mbetur në kreun e tabelës në garë për titullin kampion. Ekipi ynë në këtë ndeshje që në fillim tregoi

Lexo më shumë »

Queven: Duam vetëm fitore

Të dielën do të luhet java e 18-t, që do të jetë edhe java e fundit për sezonin vjeshtor. Kjo e diel ekipin tonë do ta gjejë në Strumicë, ku do të jemi mysafir të vendasve AP Brera, duel

Lexo më shumë »

Turp për arbitrin

Turp për ju për një fitore dhe kampionat të fituar në këtë mënyrë. Një fitore e këtillë është e turpshme për ekipin fitues. Nëse skuadra e Voskas bie nga kategoria me këtë pikë të humbur, nëse ne e humbim

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT