LAJME

Raporti nga ndeshja FK Rabotniçki-FC Shkupi

Xhiroja e dytë e sezonit në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut nuk shkoi ashtu siç dëshiruam, pasi në transfertën me Rabotniçkin u mundëm me rezultat 2:0. Futbollistët e skuadrës tonë gjatë 90-të minutave kontrolluan lojën,

Lexo më shumë »

Bajrami: Ta nisim me fitore sezonin e ri

Skuadra ka kryer përgatitjet e fundit para fillimit të sezonit të ri garues 2019/20 në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut. “Bardheblutë” ndeshjen e parë në kampanjën e re do ta luajnë me skuadrën e Borecit

Lexo më shumë »

FC Shkupi firmos me Dembo Darboen

Dembo Darboe është futbollisti që së fundmi firmos me FC Shkupin. Futbollisti nga Gambia i është bashkuar klubit që nga muaji qershor dhe deri më tani ka qenë në fazën testuese, me çka ka përmbushur pritshmëritë e stafit teknik

Lexo më shumë »

Barazim me Makedonija GJ.P në Çair

Skuadra ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit kontrolluese në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri garues 2019/20. Takimi me Makedonija Gjorçe Petrovin i shërbeu trajnerit Umit Karan për të testuar formën aktuale të futbollistëve të

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT