LAJME

SEDLOSKI: FITORE PLOTËSISHT E MERITUAR

Për të dytën javë radhazi para tifozëve në Çair, FC SHKUPI deklasoi skuadrën e Struga Trim Lum me rezultatin 4:0.Pjesa e parë u mbyll pa gola me rezultat të barabartë, ndërsa në pjesën e dytë skuadra jonë tregoi fuqinë

Lexo më shumë »

ISMAILI: FUTEMI NË FUSHË PËR TË FITUAR

Në xhiron e 15-të, në Ligën e parë të Futbollit në Maqedoninë e Veriut, Shkupi, përballë do ta ketë skuadrën e Strugës.Ndeshja do të zhvillohet nesër, në stadiumin e Çairit, duke filluar nga ora 13:00. Para ndeshjes së nesërme,

Lexo më shumë »

ANULOHEN NDESHJET PËR KUPË

Ju informojmë që për shkak të tragjedisë që ndodhi në orët e mëngjesit, në Bullgari, ku një autobus me udhëtarë nga vendi ynë, kaplohet nga zjarri dhe aty humbën jetën rreth 46 persona dhe 7 të tjerë mbeten të

Lexo më shumë »

AFËR FAMILJARËVE, AFËR QYTETARËVE

Nga stafi i klubit tonë, i shprehim ngushëllimet tona më të thella për familjen e të gjitha viktimave që humbën jetën në aksidentin që ndodhi në Bullgari.Lutjet tona shkojnë për të gjithë ju, qoftë i përjetshëm kujtimi për viktimat!

Lexo më shumë »

ARDIT ILJAZI: TË QËNDROJMË ME KËMBË NË TOKË

Pas një pauze prej dy javësh për shkak ndeshjeve të reprezentacionit të Maqedonisë së Veriut, përsëri rikthehet futbolli në vend.Skuadra jonë FC Shkupi para një tifozërie të flaktë siç janë “Shvercerat” në xhiron e 14 shkëlqeu duke fituar Pelisterin

Lexo më shumë »

ARDIT ILJAZI: JEMI 100% TË KONCENTRUAR

Nesër në Stadiumin e bukur të Çairit, duke filluar nga ora 13:00, skuadra jonë FC Shkupi, përballë do ta ketë Pelisterin e Manastriti, në kuadër të Ligës së Parë të Futbollit në Maqedoninë e Veriut.Në xhiron e 14-të, Goce

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT