LAJME

Shkupi pranverën e filloi me barazim

Skuadra e Shkupi e ka filluar sezonin pranveror me barazim në fushë mysafire, edhe pse gjatë 90 minutave ishte skuadër shumë më e mirë se nikoqiri nga lagja e Autokomandës “Skopje”. Shkupi që në fillim të ndeshjes paralajmëroi se

Lexo më shumë »

Shkupi gati për fillim të sezonit pranveror

Klubi futbollistik Shkupi sezonin pranveror do ta fillojë në Shkup, por jo në stadiumin e Çairit, pasi që ndeshjen e parë sezonale e luan kundër “Skopjes” në lagjën e Autokomandës. Shkupi dimëroi në pozitën e parë në tabelë me

Lexo më shumë »

Shkupi me fitore mbylli kontrollueset

Skuadra e FC Shkupi në mënyrën më të mirë e ka mbyllur ciklin e ndeshjeve kontrolluese, duke shënuar fitore minimale ndaj ekipit që garon ën Ligën e Parë, Bregallnicës së Shtipit. Shkupi edhe këtë ndeshje e filloi me formacionin

Lexo më shumë »

Shkupi vazhdon përgatitjet në Ohër

Futbollistët e Shkupit, nga e marta kanë udhëtuar për në Ohër, ku në dhjetë ditët e ardhshme do ta realizojnë fazën e dytë të përgatitjeve dimërore. Ekspedita numëron 28 futbollist, në mesin e të cilëve tre përforcimet e reja,

Lexo më shumë »

Kenan Vatiç për mbrojtje më të fortë

Skuadra kampione e Ligës së Dytë, FC Shkupi ka vazhduar me stërvitjet e rregullta në kuadër të përgatitjeve dimërore, por nga ana tjetër në skuadër ka ardhur dhe një përforcim tjetër. Së fundmi pjesë e bardhekaltërve është bërë Kenan

Lexo më shumë »

Shkupi e fitoi kontrolluesen e parë

Shkupi e ka filluar mbarë fazën e ndeshjeve kontrolluese, duke shënuar fitore minimale kundër një kundërshtari shumë të fortë, sikurse ishte Trepça 89. Ndeshja është luajtur në një fushë shumë të vështirë dhe të dy skuadrat e kanë pasur

Lexo më shumë »

Të shtunën miqësore me Trepça 89

Skuadra e Shkupit ka tani më gati dy javë që ka filluar me përgatitjet për sezonin pranveror dhe është bërë gati për të testuar formën e futbollistëve. Duke marrë parasysh se deri në fillim të kampionatit ka një pauzë

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT