Zendeli së shpejti ligjërues për trajner

Portieri dhe kapiteni i FC Shkupi, Suat Zendeli përveç se po vazhdon të jetë një nga portierët më të mirë në vend, ai tani më është duke u përgatitur për të përfunduar me marrjen e licencës së „UEFA-s A“. Zendeli tani më ka dhënë provimin praktik që gjatë javës së kaluar u organizua në Dojran, ku së bashku me te ishte edhe futbollisti tjetër i FC Shkupi, Ardian Nuhiu, ndërsa që të dyve u mbetet edhe provimi teorik.

Por Zendeli ka disa ditë që po qëndron në Beograd, ku është duke ndjekur seminarin “UEFA coaching Program”, e që pas përfundimit të tij, Zendeli së bashku me dy kolegët e tij, Danço Celevski edhe Zoran Micevski, në vendin tonë do të jenë ata që do të jenë ligjërues, dhe mentor për të gjithë ata që do të konkurrojnë për trajner.

Suat Zendeli

Zendeli pritet që të shtunën në mbrëmje të kthehet në Shkup, ndërsa më pas diku nga muaji maj ai do të jetë edhe në një seminar të këtillë, por që do të organizohet gjatë muajit maj në Sarajevë, ndërsa seminari i parë është mbajtur në Zagreb, ku edhe aty Zendeli ishte pjesëmarrës.

Suat Zendeli me të përfunduar ndeshja Shkupi – Sileksi ishte nisur për Beograd dhe ka munguar në seancat stërvitore, ndërsa është në dyshim nëse do të jetë i gatshëm për të luajtur në ndeshjen Shkëndija – Shkupi, që luhet të shtunën me fillim në ora 14:00 në stadiumin e qytetit në Veles. /fcshkupi/

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Zendeli së shpejti ligjërues për trajner

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!