Shkupi B barazoi me Shkëndijën në Tetovë

Skuadra e FC Shkupi sot ka luajtur ndeshje në kuadër të Ligës së Parë të kategorisë B, ku për kundërshtare kishte ekipin e Shkëndijës së Tetovës.

Në këtë ndeshje të përzgjedhurit e trajnerit Ardian Nuhiu luajtën nën urdhrat e ndihmësit Faruk Jonuz, pasi Nuhiu ishte i angazhuar me provimin për A licencë. Në këtë ndeshje trajneri Jonuz u kishte dhënë mundësinë futbollistëve që nuk kishin shumë minutazhë në ndeshjet kampionale.

Shkendija - FC Shkupi 3

Skuadra e Shkëndijës e para kishte kaluar në epërisë në minutën e 23-të, me anë të Shefit Shefitit, ndërsa Shkupi kishte barazuar në të 63-të me anë të Husein Deimirit. Huseini kishte shënuar nga një super aksion, me disa kombinime shumë të mira nga Maksuti dhe Arifi që më pas të vjen dhe realizimi i golit.

Shkendija - FC Shkupi 2

 

Në këtë ndeshje Shkupi kishte mundësinë që të merr tri pikë, pasi kishin nga dy rastë të pastërta Fatmir Arifi dhe Miran Maksuti. Një lëndim e detyroi trajnerin Jonuz që të largojë nga fusha turkun Akgun që në pjesën e parë. /fcshkupi/

Shkendija - FC Shkupi

SHKËNDIJA B – SHKUPI B 1:1 (1:0)

Stadiumi: Tereni me bar sintetik te qendra sportive në Tetovë

Golashënues: Shefiti 23’ (Shkëndija), Demiri 63’ (Shkupi)

Shkupi filloi ndeshjen me këtë përbërje: Jasir Bajrami, Fatmir Arifi, Edis Maliqi, Samir Shabani, Hetem Arsllani, Armend Çajani, Muhamed Nuredini, Besar Iseni, Enes Akgun, Miran Maksuti dhe Husein Demiri

Luajtën edhe: Alban Miftari, Krear Suma, Hadis Qaili, Emin Sopa dhe Briken Bariu.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

  Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Shkupi B barazoi me Shkëndijën në Tetovë

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

  Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!