LAJME

Humbim 2:1 nga FK Boreci në Veles

Ekipi ka humbur takimin në Veles përballë Borecit me një gol që u shënua në minutat shtesë për rezultat 2:1 në ndeshjen e luajtur për xhiron e 10-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Takimin

Lexo më shumë »

Fitojmë 2:0 kundër KF Ferizajit

Ekipi ka regjistruar fitore edhe në ndeshjen e dytë kontrolluese, duke mundur KF Ferizajin nga Kosova me rezultat bindës 2:0. Bardheblutë të pushueshëm pa shumë ngarkesa këtë javë për shkak pauzës në kampionat, zhvilluan ndeshje të mirë në fushën

Lexo më shumë »

Fitojmë ‘testin’ ndaj të rinjëve

Ekipi ‘A’ i Shkupit ka fituar ‘testin’ me të rinjët me rezultat 4:0 të zhvilluar mesditën e kësaj të marte në stadiumin e Çairit. Në kohë pauze të kampionatit, tekniku Qatip Osmani shfrytëzoi mundësinë për të ‘testuar’ futbollistët e

Lexo më shumë »

Dy ‘teste’ me të rinjët dhe KF Ferizajin

Periudhën e pauzës dy javore në kampionatin vendor, FC Shkupi do ta shfrytëzojë, duke organizuar dy ndeshje kontrolluese. Bardhekaltërit nesër (e mërkurë, 09.10.2019) do të ‘testohen’ në një ndeshje me skuadrën e të rinjëve të Shkupit, me takimin që

Lexo më shumë »

Barazojmë me Makedonija GJP

Transfertën me Makedonija Gjorçe Petrovin e mbyllim me barazim pa gola, e cila ishte e vlefshme për xhiron e 9-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Ekipi vazhdon të mbetet i pamposhtur, pasi nuk njeh

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT