LAJME

Shkupi vazhdon fazën e dytë në Mavrovë

Skuadra e FC Shkupi të shtunën ka përfunduar fazën e parë të përgatitjeve për sezonin e ri, ndërsa nga e diela ekspedita e klubit, stafi dhe futbollistë numërojnë 33 persona, do të udhëtojë për në Mavrovë në orët e

Lexo më shumë »

Kontrolluese paqësore me Bregallnicën

Të martën në stadiumin e Çairit në Shkup, skuadra e FC Shkupi ka luajtur dhe ndeshjen e parë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri 2016/17, ku për kundërshtarë e kishte ekipin e Bregallnicës nga Shtipi që

Lexo më shumë »

Bregallnica testi i parë i FC Shkupit

Futbollistët e FC Shkupi të dielën do ta shfrytëzojnë ditë pushimi, ndërsa nga e hëna përgatitjet do të fillojnë me intensitet të njëjtë si ditëve të kaluara, kur do të stërviten dy herë në ditë. Stërvitjen e mëngjesit do

Lexo më shumë »

FC Shkupi festoi Bajramin me bakllava (FOTO)

Skuadra e FC Shkupi edhe një herë ka treguar se është ekip i madh, duke dëshmuar se është një nga ekipet ku dominon fryma e tolerancës multietnike dhe multikonfesionale. Kësaj here nënkryetari i FC Shkupi, Suat Alii kishte organizuar

Lexo më shumë »

Kryetari Ejup Ademi uron festën e Bajramit

Skuadra e FC Shkupi ka vazhduar me stërvitje të fazës së parë të përgatitjeve në stadiumin e Çairit, ndërsa gjatë ditës së sotme në vizitë të futbollistëve ishte edhe kryesia e ngushtë e klubit, kryetari Ejup Ademi dhe nënkryetari

Lexo më shumë »

Shkupi filloi përgatitjet për sezonin e ri

Klubi i Futbollit “Shkupi” sot ndezi motorët e përgatitjeve për sezonin e ri në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë. Skuadra e Shkupit që sezonin e kaluar ishte ndoshta dhe befasia më e madhe, pasi ishte gjatë gjithë sezonit

Lexo më shumë »

Kryetari Ejup Ademi, urim pë Ramazanin

Me rastin e muajit te bekuar te Ramazanit, kryetari i FC Shkupi Ejup Ademi, uron të gjithë besimtarët mysliman, tifozët, futbollistët, kryesinë dhe gjithë stafin. Ramazani është muaj i dashur edhe për shkak të dimensioneve sociale që ka. Ai

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT