LAJME

ARDIT ILJAZI: TË QËNDROJMË ME KËMBË NË TOKË

Pas një pauze prej dy javësh për shkak ndeshjeve të reprezentacionit të Maqedonisë së Veriut, përsëri rikthehet futbolli në vend.Skuadra jonë FC Shkupi para një tifozërie të flaktë siç janë “Shvercerat” në xhiron e 14 shkëlqeu duke fituar Pelisterin

Lexo më shumë »

ARDIT ILJAZI: JEMI 100% TË KONCENTRUAR

Nesër në Stadiumin e bukur të Çairit, duke filluar nga ora 13:00, skuadra jonë FC Shkupi, përballë do ta ketë Pelisterin e Manastriti, në kuadër të Ligës së Parë të Futbollit në Maqedoninë e Veriut.Në xhiron e 14-të, Goce

Lexo më shumë »

GATI PËR MIQËSOREN ME BESHIKTASHIN

Nesër, në qytetin e bukur të Stambollit, në Stadiumin “Vodafone Park”, duke filluar nga ora 14:00, e që me orën tonë lokale në Shkup, i bie 12:00, skuadra jonë do të përballet me Beshiktashin, në ndeshje miqësore.Lojtarët tanë dhe

Lexo më shumë »

CVETANOSKI: FITORE E MADHE

FC Shkupi po shkëlqen me rezultate pozitive në ndeshjet e kampionatit vendor dhe vazhdon rrugëtimin drejt titullit të kampionit.Në stadiumin e Çairit para tifozëve vendas, skuadra jonë arriti të mposht Bregallnicën e Shtipit me një rezultat të thellë 5-0.Më

Lexo më shumë »

RWATUBYAYE: LUFTOJMË PËR EMRIN E KLUBIT TONË

Pas fitores kundër Renovës në javën e kaluar, skuadra jonë kërkon fitoren e radhës kundër Bregallnicës të premten e 29 tetorit.Ndeshja do të zhvillohet nesër, në stadiumin e Çairit, duke filluar nga ora 14:00.Shkupi-Bregallnica, ndeshja e xhiros së 12-të,

Lexo më shumë »

“MOZZART” NË FANELLËN E SHKUPIT

Gjatë ditës së sotme, skuadra jonë, e prezantoi sponsorin më të ri, të klubin tonë.Drejtuesit e klubit tonë dhe “MOZZART” zyrtarizojnë marrëveshjen e bashkëpunimit, deri në fund të kësaj sezone. Rezultatet e mira të klubit tonë dhe synimet e

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT