LAJME

Testi i parë ndaj Dritës në Çair

Skuadra e Shkutpit, nesër do të ketë ndeshjen e parë të kontrolluese, në kuadër të përgatitjeve verore. Padyshim se ky do të jetë një sezon shumë i rëndësishëm, për ekipin bardhekaltër, pasi që do të garojë në tre fronte,

Lexo më shumë »

Jasharoski largohet nga Shkupi

Edhe pse Alen Jasharoski e kishte vazhduar kontratën me Shkupin edhe për dy vite, ai sot është larguar nga skuadra në drejtim të Kosovës, ku do të jetë pjesë e KF Prishtinës. Marrëveshja në fjalë mes Jasharoskit dhe Shkupit

Lexo më shumë »

Muarem Muarem vishet i pari bardhekaltër

Një nga futbollistët më të mirë të Maqedonisë, që një kohë të gjatë karrierën e tij e ka kaluar në klube evropiane, si dhe reprezentues i Maqedonisë, Muarem Muarem është përforcimi i parë i FC Shkupi. Futbollisti shkupjan është

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT