LAJME

Shkupi zyrtarizon kartelat vjetore

Sot edhe zyrtarisht FC Shkupi ashtu sikurse edhe kishte paralajmëruar më parë se do të ketë kartela vjetore për tifozë, sot ka bërë zyrtarizimin e tyre, duke i lëshuar në shitje, ndërsa nderin që të ketë kartelën e parë,

Lexo më shumë »

Shkupi e qerrasi Zajazin me 5 gola

KF Shkupi sot ka zhvilluar ndeshjen e parë kontrolluese në Ohër ku edhe ka demoluar skuadrën e Zajazit me rezultat 5:0. Gjithçka filloi në minutën e 11-të kur golin e parë e shënoi Mevlan Adili, kurse pas nëntë minutave

Lexo më shumë »

FC Shkupi vazhdon punën në Ohër.

Në orët e hershme të së dielën ekspedita 30 anëtarësh e FC Shkupi është nisur për në Ohër… …ku për 13 ditët në vazhdim do të punojë në kushte profesionale për të shtuar nivelin e përgatitjeve për sezonin pranveror.Skuadra

Lexo më shumë »

FFM zyrtarizon ndryshimin e emrit të KF Shkupi

Komisioni për liçencim dhe verifikim pranë FFM-së, ka vërtetura ndryshimin e emrit të KF “Korzo” nga Prilepi në KF “Shkupi 1927”. Lajmi për zyrtarizimin e ndryshimit të emrit edhe në organet e FFM-së, për Alsat-M, u vërtetua edhe nga

Lexo më shumë »

Shkupi ndezi motorët

Ka ndezur motorët sot edhe skuadra e KF Shkupi, duke filluar dhe zyrtarisht përgatitjet për sezonin pranveror. Trajneri Zekerija Ramadani me ndihmësit e tij Orhan Abdi dhe Bllagoja Georgiev i kanë dhënë këshillat e para futbollistëve të tyre, të

Lexo më shumë »

Konferenca për shtyp

Kryetari i Komunës së Çairit, z.Izet Mexhiti, kryetari i F.C. Shkupi, Ejup Ademi, drejtori sportiv, Visar Ganiu, trajneri Zekerija Ramadani, portieri Suat Zendeli dhe zëdhënësi Hajrush Mani.

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT