Akademija e FC Shkupit tetë fitore nga tetë ndeshje

Akademia e FC Shkupit këtë fundjavë ka shënuar fitore në të gjitha ndeshjet në kuadër të xhiros së tetëmbëdhjetë të Super Ligës për katëgoritë e reja, ku për kundërshtarë kishin ekipin e Makedonija Gjorçe Petrov. Ndeshjet e Pionerëve dhe Pionerëve të rinj u zhvilluan ditën e shtunë në Çair, ndërsa ato të Juniorëve dhe Kadetëve ditën e diel në stadiumin në Gjorçe Petrov. Fitoren më të thellë e shënuan Pionerët e rinj të udhëhequr nga trajneri Jeton Musliu, ndërsa golëshënuesi më i spikatur këtë javë me tre gola ishte Ilir Bunjaku nga ekipi i Juniorëve.

Juniorët (U19), Stadiumi në Gjorçe Petrov

Makedonija Gj.P. – FC Shkupi 2:3

Golëshënues për Shkupin: Ilir Bunjaku ’25, ’26, ‘35

Kadetët (U17), Stadiumi në Gjorçe Petrov

Makedonija Gj.P. – FC Shkupi 0:3

Golëshënues për Shkupin: Lavdrim Salihasi ’10, ’40, Agon Istrefi ‘34

Pionerët (U16), Stadiumi në Çair

FC Shkupi – Makedonija Gj.P. 2:1

Golëshënues për Shkupin: Musli Lika ‘3, ‘19

Pionerët e rinj (U15) , Stadiumi në Çair

FC Shkupi – Makedonija Gj.P. 5:1

Golëshënues për Shkupin: Agon Sefo ’13, ’35, Agan Zyberi ’14, ’21, Fahrudin Çengiq ‘20

Edhe fatosat në kuadër të Ligës për fëmijë shënuan katër fitore në po aq ndeshje. Serine e fitoreve e hapën Gjenerata 2005 (U11) duke shënuar fitore ndaj Kumanovës, ndërsa fitoren më të thellë e kanë shënuar Gjenerata 2003 (U13). Dy lojtarë u stolisën me “hattrick”. Nga tre gola shënuan Alban Akija nga Gjererata 2002 (U14) dhe Mahir Ajrullahu nga Gjenerata 2003 (U13).

Gjenerata 2002 (U14), Stadiumi pranë FFM-së:

Nova Kolonija – FC Shkupi 0:6

Golëshënues për Shkupin: Alban Akija (tre gola), Artan Bekteshi, Amar Vukel dhe Alban Abazi

Gjenerata 2003 (U13), Stadiumi pranë FFM-së:

Stadiumi pranë FFM-së

FC Shkupi – New Stars 8:1

Golëshënues për Shkupin: Mahir Ajrullahu (tre gola), Emir Asani (dy gola), Samet Rexhepi (dy gola) dhe Alajdin Osmani.

Gjenerata 2004 (U12), Stadiumi pranë FFM-së:

FC Shkupi – Eurosport 2:3

Golëshënues për Shkupin: Jon Çeliku (dy gola) dhe Erion Shuku.

1 - Erion Shuku duke shënuar gol

Gjenerata 2005 (U11), Stadiumi KF Rabotniçki:

Kumanovo – FC Shkupi 2:3

Golëshënues për Shkupin: Amar Ganiu, Fetah Fetahu dhe Ali Selmani

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Akademija e FC Shkupit tetë fitore nga tetë ndeshje

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!