Është koha që ta mbështesim njëri tjetrin!

Përafërsisht tre apo tre vite e gjysmë më parë, ne filluam udhëtimin tonë për një ëndërr.Fatkeqësisht, gjatë këtij udhëtimi, mbetëm vetëm, si financiarisht ashtu edhe shpirtërisht.Të gjithë u larguan dhe vazhduan ta kritikojnë klubin tonë dhe pak qëndruan për

SEDLOSKI: FALËNDEROJ TIFOZËT

Skuadra jonë vazhdon të shkëlqej me rezultatet pozitive në kampionat.Kësaj rradhe, Shkupi në Çair, e mposhti Renovën me rezultat 2:1.Serinë e golave e hapi sulmuesi jonë Sunday Adetunji, ndërsa golin e dytë e shënoi Freddy Alvarez nga pika e

ISMAILI: SË BASHKU DO TA FITOJMË EDHE KËTË NDESHJE

Ndeshja e vetme që do të zhvillohet të shtunën, në ligën e parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut, është derbi I javës, Shkupi – Renova.Pas fitores në garat për Kupën e Maqedonisë, kundër Tikveshit, tani në Çair, e

ZUKA: JAM I LUMTUR PËR FITOREN E SOTME

Skuadra jonë, në ndeshjen e sotme kundër Tikveshit, në kuadër të Kupës së Maqedonisë, triumfoi me rezultat minimal 1:0 dhe me këtë fitore, Shkupi ka siguruar një vend në ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë.Golin e vetëm në këtë

ZUKA: PRES PËRKRAHJE NGA SHVERCERAT NESËR NË ÇAIR

Pas fitores me rezultat minimal 0:1 ndaj Tikveshit, në Kavadarci, rikthehemi në stadiumin tonë në Çair dhe tani përqëndrohemi dhe luftojmë për Kupën e Maqedonisë, përsëri, kundër Tikveshit. Skuadra jonë ka vazhduar me përgatitjet për këtë ndeshje dhe sipas

SEDLOSKI: FOKUSOHEMI NË DY NDESHJET E RADHËS

Me plot 23 pikë, vazhdojmë të mbetemi në kreun e tabelës në LPFMV edhe pas raundit të 10-të.Në Stadiumin e qytetit në Kavadarci, kundër Tikveshit, golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Abdul Rwatubyaye në minutën e 30-të,

GJORGJIEVSKI: DO TË JAPIM GJITHÇKA NGA VETJA PËR SHKUPIN

Pushimi për skuadrën tonë ka përfunduar dhe të shtunën, udhëtojmë në Kavadarci, ku përballë nesh, do ta kemi skuadrën e Tikveshit, në kuadër të xhiros së dhjetë të LPFMV.Ndeshja Tikvesh-Shkupi, do të zhvillohet në Stadiumin e qytetit në Kavadarci,

SUNDAY: FITORE PËR TIFOZËT TANË

Fluturam lartë edhe në derbin e sotëm kundër Rabotniçkit në Çair.Derbin e xhiros së nëntë e fitoi skuadra jonë, FC Shkupi, me rezultat 2-0.Triumf i merituar i skuadrës tonë, ku gjatë 90 minutave treguan një lojë të jashtëtakonshme.Skuadra jonë

MARKOSKI: JEMI TË MOTIVUAR DHE LUAJMË PËR FITORE

Në kuadër të xhiros së nëntë të LPFMV-së, në Stadiumin e Çairit, duke filluar nga ora 15:00, nesër do të zhvillohet ndeshja mes Shkupit dhe Rabotniçkit.Pas fitores kundër Akademija Pandev, skuadra jonë rikthehet në Çair, për derbin e radhës,