Gligorov: Me angazhim maksimal, ti fitojmë tri pikët

Skuadra jon sot me sukses ka mbyllur dhe stërvitjen e fundit para ndeshjes së nesërme kundër ekipit të Pelisterit, ndeshje kjo e javës së 15-të, që do të luhet në qytetin e Manastirit. Në ekip të gjithë futbollistët janë

Marrim tri pikë me fitore ndaj Bellasicës

Shkupi fitoi dhe në ndeshjen e javës së 14-të, pas një pauze prej tre ndeshjesh. Sot arkëtuam tri pikë në ndeshjen në “shtëpi” kundër Belasicës (3-1), me golat e Darbo Dembo dhe Fredy Alvarez . Fillimi solli shumë gabime

Ademi: Ta rikthejmë mentalitetin fitues

Nga java në javë kampionati po bëhet edhe më I ngjeshur, pasi që tani më deri në mes të dhjetorit, do luhet ndeshje në mesjavë dhe fundjavë. Pikërisht java e 14-të e sezonit 2020/21 do të luhet këtë të

Ndahen pikët në Gjorçe Petrov

Derbi i vogël i qytetit të Shkupit u zhvillua në lagjen Gjorçe Petrov ku ekipi ynë luajti në cilësinë e mysafirit nga Makedonija Gj.P. Edhe pse në këtë ndeshje dy ekipet patën mjaft raste për të shënuar, prapëseprapë, rrjetat

Neto: Barazimi nuk na intereson, duam tri pikë

E diela sjell edhe një ndeshje mjaft të vështirë për skuadrën tonë dhe përsëri luajmë në cilësinë e mysafirit, kësaj radhe udhëtojmë në lagjen e Gjorçe Petrovit ku do të kemi duelin përballë Makedonijës. Skuadra kishte vetëm tri ditë

Bunjaku: Stadiumi ynë do të jetë ndër më modernet

Muaji i nëntorit për shqiptarët është muaj i festave, ndërsa në ditën e sotme në përpjekje për të përmirësuar kushtet dhe pamjen e stadiumit të FC Shkupit në Çair, është hedhur gurthemelin për objektin administrativ. Padyshim se për një

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në një ndeshje ku gjatë dy pjesëve dominuam me lojë dhe posedim të topit, nuk arritën të shfrytëzojmë

Iljazi: Dëshirojmë të vazhdojmë deri në finale

Skuadra e jonë sot zhvillon ndeshjen çerekfinale në kuadër të Kupës së Maqedonisë dhe përballë do të ketë ekipin nga Strumica, Akademija Pandev. Këtë sezon me ekipin e Pandevit kemi një përballje, edhe atë të fituar në Strumicë, ndeshje