LAJME

Asani: Të rikthejmë atë që kemi humbur

Të enjten luhen ndeshjet e xhiros së 15-të të Ligës së Parë të Maqedonisë, ndërsa skuadra e Shkupit udhëton për në lagjen e Avtokomandës, ku do të jetë mysafire e “Skopjes”. Për këtë ndeshje trajneri Ardian Nuhiu do të

Lexo më shumë »

Shkupi i rikthehet fitores

Pas tri disfatave skuadra e Shkupit është rikthyer në folën e tyre në Çair, duke marrë fitore dhe duke arkëtuar tri pikë të mëdha që përsëri e kthejnë skuadrën në pjesën e epërme të tabelës. Edhe pse Shkupi dominoi

Lexo më shumë »

Maliqi: Vetëm tri pikë duam ndaj Pobedës

FC Shkupi në xhiron e 12-të të Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë do të luaj me Pobedën e Prilepit në Çair. “Bardhekaltërtit” në këtë përballje hyjnë pas humbjes së pësuar në Tetovë nga Shkëndijë, e që ishte

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT