Filluan përgatitjet për ndeshjen ndaj Vardarit

Shpërndaje:

Pasi kanë përfunduar ndeshjet e kualifikimeve në kuadër të Ligës së Kombeve, skuadra e FC Shkupit tani më është pothuajse e kompletuar dhe nga sot kanë nisur përgatitjet për ndeshjen e të dielës, kur në kuadër të javës së 5-të, do të luajë si mysafire ndaj Vardarit.

Me ekipin prej sot është rikthyer edhe Rron Broja, i cili ishte pjesë e përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen U21 me Irlandën, ndërsa pritet që të arrijë edhe Basilio Ndong, i cili kishte angazhime me përfaqësuesen e Guineas Ekuatoriale.

Trajneri Hajati Sojdash me ndihmësit e tij tani më është duke planifikuar që të vendos taktikën me të cilën do ti kundërvihet skuadrës së Vardarit.

Të përkujtojmë se të dielën Shkupi luajti ndeshje kontrolluese ndaj ekipit të Vëllazërimit, që e fitoi me rezultat 4:1.

Ndeshja KF Vardari – FC Shkupi luhet të dielën me fillim në orën 15:30 në stadiumin “Telekom Arena” në Shkup.

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT