LAJME

Njoftim për ndeshjen Shkupi – Vardari

Java e fundit e kampionatit 2017/18 sjell derbin e madh të qytetit dhe kampionatit kur do të takohen FC Shkupi dhe KF Vardar. Si zakonisht kur luhet një derbi i tillë, ndeshja shpallet e rrezikut të lartë, ndërsa interesimi

Lexo më shumë »

Vetëm një xhiro larg Evropës

FC Shkupi vazhdoi serinë pozitive, duke regjistruar fitoren e tretë me radhë. Në Manastir, FC Shkupi mundi Pelisterin me 2-0, falë golave të Blazhe Iljoskit dhe Omar Imerit, me çka bën një hap të madh drejt cakut përfundimtar –

Lexo më shumë »

Fitore që hap dyert drejt Evropës

Fitore perfekte e FC Shkupit ndaj Renovës, e cila falë intervenimeve të portierit Hadis Velii, mbylli takimin me vetëm 3 gola të pranuara. Stojkoski, Iljoski dhe Adem, ishin autor të golave në stadiumin në Çair, në fitoren që hap

Lexo më shumë »

Fitore me stil për ngritje në tabelë

Fitore bindëse për të rikthyer vetbesimin dhe për të hapur rrugën drejt qëllimit kryesor – garim në skenën ndërkombëtare. Blazhe Iljoski realizoi tripletë ndaj Pelisterit, ku shënojnë edhe Bunjamin Shabani e Alen Jasharoski për fitoren bindëse ndaj manstirasve me

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT