LAJME

Dembo: Të vazhdojmë me fitore

Kur kanë mbetur edhe tri javë deri në mbyllje të sezonit vjeshtor, skuadra jonë do të luajë edhe dy ndeshje në fushë nikoqire dhe një në transfertë. Por këtë të mërkure fillimisht luajmë me Vardarin, derbin e qytetit. Padyshim

Lexo më shumë »

Marrim tri pikë me fitore ndaj Bellasicës

Shkupi fitoi dhe në ndeshjen e javës së 14-të, pas një pauze prej tre ndeshjesh. Sot arkëtuam tri pikë në ndeshjen në “shtëpi” kundër Belasicës (3-1), me golat e Darbo Dembo dhe Fredy Alvarez . Fillimi solli shumë gabime

Lexo më shumë »

Ndahen pikët në Gjorçe Petrov

Derbi i vogël i qytetit të Shkupit u zhvillua në lagjen Gjorçe Petrov ku ekipi ynë luajti në cilësinë e mysafirit nga Makedonija Gj.P. Edhe pse në këtë ndeshje dy ekipet patën mjaft raste për të shënuar, prapëseprapë, rrjetat

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT