LAJME

Shkupin nuk e ndali as Gostivari

Shkupi nuk ka të ndalur, ka vazhduar serinë e fitoreve, duke e shijuar edhe fitoren e shtatë nga shtatë ndeshjes. Sot Shkupi ka dalë fitues edhe në një derbi, ndërsa kësaj radhe si mysafire e Gostivarit, ndeshje kjo që

Lexo më shumë »

Barazim shpresëdhënës, vendoset në Tetovë

Skuadra e Shkupit në Çair ka barazuar me Tetekstin 1:1 në një ndeshje shumë të fortë dhe të barazuar. Ndeshja kishte filluar në një atmosferë të mrekullueshme të organizuar nga tifozët e Shkupit, “Shvercerat”, të cilët edhe një herë

Lexo më shumë »

Ramadani: Fitore për “Shvercerat”

Të mërkurën do të vazhdojnë garat e 1/8 të finalës së Kupës së Maqedonisë, ku pritet të ketë shumë ndeshje interesante, ndërsa ndër derbi duelet, padyshim se është edhe ndeshje në mes Shkupit dhe Teteksit. Këto dy ekipe njihen

Lexo më shumë »

Radhiten fitoret, Shkupi lider i vetmuar

Nuk ka të ndalur skuadra e FC Shkupi, ka vazhduar serialin e fitoreve, kështu nga 6-të ndeshje ka shënuar 6-të fitore dhe është lider i pa konkurrent deri më tani, duke grumbulluar 18 pikë. Viktima e radhës e futbollistëve

Lexo më shumë »

Shkupi edhe me ekip të futsallit

Nga e mërkura familja sportive e futbollit Shkupi, do të ketë në gjirin e saj edhe skuadrën e futsallit, që do të mbajë emrin dhe emblemën e Shkupit, skuadër kjo që do të fillojë me gara nga Liga e

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT