LAJME

Kualifikohemi në çerekfinalen e Kupës

Skuadra e jonë e udhëhequr nga stratetugu boshnjak Mlladen Zhizhoviç ka vazhduar serinë  e fitoreve, duke u treguar e fortë edhe në garat e Kupës së Maqedonisë së Veriut. Në duelin për kualifikim në çerekfinale për kundërshtar kishim ekipin

Lexo më shumë »

Zhizhoviç: Fitore e rëndësishme

Ndeshja e javës së 11-të ekipin tonë e ka pritur si nikoqir në Kumanovë, për faktin se po zhvillohen punime në rregullimin e fushës në Çair. Në këtë ndeshje kundërshtarë kishim ekipin e Bregallnicës nga Shtipi, të cilët i

Lexo më shumë »

Marrim tri pikë me golin e Ilieskit

Edhe java e 11-të është mbyllur me fitore të skuadrës tonë, kështu duke vazhduar të mbetemi në kreun e renditjes me formë pozitive dhe pa disfatë. Në këtë javë përballë kishim ekipin e Bregallnicës nga Shtipi, që gjithashtu vinte

Lexo më shumë »

Fitojmë kontrolluesen ndaj Bashkimit

Ndeshja kontrolluese e luajtur sot kundër KF Bashkimi në Kumanovë, ishte test i mirë para  se t’i rikthehemi javës tjetër garës në kampionat. Edhe në këtë  ndeshje trajneri Mlladen Zhizhoviç, kishte bërë një ekip të kombinuar me futbollistë të

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT