LAJME

Sezonin e ri e nisim si mysafire e Vardarit

Shorti deshi që pikërisht në hapjen e sezonit të ri futbollistik 2016/17, ti vë përballë Vardarin dhe Shkupin, ashtu sikurse kishte ndodhur edhe sezonin e kaluar, që është dhe derbi i qytetit. Duke marrë parasysh se Vardari edhe më

Lexo më shumë »

Shkupi të enjten testohet nga Pobeda

Skuadra e FC Shkupi ka vazhduar qëndrimin e saj në Mavrovë, ku po zhvillon përgatitjet e fazës së dytë për sezonin e ri futbollistik në Maqedoni. Koha e mrekullueshme dhe kushtet e mira që ofron kjo qendër sportive, ka

Lexo më shumë »

Shkupi vazhdon fazën e dytë në Mavrovë

Skuadra e FC Shkupi të shtunën ka përfunduar fazën e parë të përgatitjeve për sezonin e ri, ndërsa nga e diela ekspedita e klubit, stafi dhe futbollistë numërojnë 33 persona, do të udhëtojë për në Mavrovë në orët e

Lexo më shumë »

Kontrolluese paqësore me Bregallnicën

Të martën në stadiumin e Çairit në Shkup, skuadra e FC Shkupi ka luajtur dhe ndeshjen e parë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri 2016/17, ku për kundërshtarë e kishte ekipin e Bregallnicës nga Shtipi që

Lexo më shumë »

Bregallnica testi i parë i FC Shkupit

Futbollistët e FC Shkupi të dielën do ta shfrytëzojnë ditë pushimi, ndërsa nga e hëna përgatitjet do të fillojnë me intensitet të njëjtë si ditëve të kaluara, kur do të stërviten dy herë në ditë. Stërvitjen e mëngjesit do

Lexo më shumë »

FC Shkupi festoi Bajramin me bakllava (FOTO)

Skuadra e FC Shkupi edhe një herë ka treguar se është ekip i madh, duke dëshmuar se është një nga ekipet ku dominon fryma e tolerancës multietnike dhe multikonfesionale. Kësaj here nënkryetari i FC Shkupi, Suat Alii kishte organizuar

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT