SEDLOSKI: ZHVILLUAM NJË NDESHJE MJAFT TË MIRË

Në qytetin e Manastirit, në ndeshjen e xhiros së tretë, skuadra jonë ka fituar bindshëm ndaj Pelisterit me rezultat 0-2.Goli i parë u shënua nga Marjan Radeski në minutën e parë të ndeshjes, kurse goli i dytë, ishte autogoli

RADESKI: UDHËTOJMË PËR FITORE

Sfida e radhës për skuadrën tonë do të jetë nesër në Manastir, ku në xhiron e tretë, përballë do ta kemi skuadrën e Pelisterit. Të lumtur dhe të motivuar, të gjithë lojtarët tanë janë optimist dhe besojnë në tre

NDËRPRITET BASHKËPUNIMI ME BUJAR SHABANIN

Pas diskutimeve të shumta mes kryesisë së klubit tonë dhe mesfushorit kosovar, Bujar Shabani, me kërkesën e tij, FC Shkupi ka vendosur që duke e respektuar dëshirën e futbollistit, ta ndërprejë bashkëpunimin mes të dyja palëve. Mesfushori kosovar, Bujar

ISMAILI: FITORE E MERITUAR

Përfundoi ndeshja mes FC Shkupit dhe Makedonija Gj.P. me rezultat 2 – 0 në favor të skuadrës tonë.Goli I parë erdhi në minutën e 42’ nga Faustin Senghor dhe ndeshjen në minutat shtesë, e përmbylli me penalti, Freddy Alvarez.

ISMAILI: TË DIELËN SYNOJMË TRE PIKËT E PARA

Pas barazimit kundër Bregallnicës në Shtip, skuadra jonë të dielën, në xhiron e dytë, përballet me ekipin e Makedonija Gj.P. në stadiumin “Boris Trajkovski”, në lagjen Maxhari në Shkup. Në prag të ndeshjes, për faqen tonë zyrtare, foli kapiteni

SEDLOSKI: JEMI GATI DHE MJAFT TË PËRGATITUR

Një ditë para fillim të sezonit në Ligën e parë të futbollit në Maqedoni, kryetrajneri Goce Sedloski, për faqen tonë zyrtare shprehet optimist dhe tregon që lojtarë janë mjaft të përgatitur dhe të motivuar për këtë sezonë dhe ndeshjen

SEDLOSKI: SANTA CLARA E MERITOI KËTË FITORE

Përfundon aventura evropiane për skuadrën tonë në Ligën e Konferencës së UEFA-s.Në Ponta Delgada të Portugalisë, sot u zhvillua ndeshja e dytë e raundit të dytë mes CD Santa Clara-s dhe FC Shkupit, ku skuadra jonë, eliminohet me rezultat

Hidhet shorti për sezonin e ri në ligën e parë

Në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë, sot është hedhur shorti për ndeshjet e sezonit të ri garues në Ligën e Parë.Në raundin e parë, ekipi ynë do të udhëtojë për në Shtip, ndërsa përballë nesh do të

MARJAN RADESKI NË ÇAIR

Pas ndeshjes mes FC Shkupit dhe CD Santa Clara-s, në Ligën e Konferencës së UEFA-s, kryesia e klubit vie me një super lajm për tifozët tanë, duke e zyrtarizuar përforcimin e radhës, lojtarin Marjan Radeski, për një sulm edhe