Reginaldo: Kam ardhur për të shënuar gola

Kemi nderin që sot t’ju njoftojmë se skuadra jonë pas përpjekjeve për të sjellë një sulmues me përvojë në mesin tonë, arritëm që të bëjmë dakord me sulmuesin nga Mozambiku, e fjala është për 30 vjeçarin Reginaldo. Reginaldo ka

U kthyem stërvitjeve në Shkup, përgatitje anti Borec (VIDEO)

Pas qëndrimit në Antalya skuadra jonë sot ka zhvilluar stërvitjen e parë, ndërsa derisa punimet po vazhdojnë në stadiumin tonë në Çair, punët kanë vazhduar në stadiumin “Boris Trajkovski” në lagjen Maxhari. Ishte kjo stërvitja e parë nën urdhrat

Me sukses përfunduam qëndrimin 22 ditor në Antalya

Skuadra e FC Shkupit sot ka mbyllur qëndrimin 22 ditor në Antalya, ku edhe kësaj radhe ka shërbyer për punë intensive dhe akumulim të forcave të reja në vigjilje te fillimit të sezonit pranveror në kampionatin vendor. Fillimisht nga

Ali Adem vishet bardhekaltër për një vit

Në vazhdën e përforcimeve sa më cilësore, skuadra jonë ka arritur që në kampin bardhekaltër në Antalya të sjellë edhe një futbollist shumë cilësorë, që do të jetë mbështetje për ekipin në synimet e sezonit futbollistik. Kemi kënaqësinë t’u

Zyrtarizojmë Bougazelli-n dhe Senghor-in

Skuadra jonë ka kënaqësinë që të prezantojë edhe dy ardhjet e reja në klub, për të vazhduar kompletimin e ekipit me futbollistë në të gjitha repartet. Pas disa javëve në testime, të sulmuesit ët krahut të djathtë, Albert Bougazelli

Zyrtarizohet Ozer dhe ekipi i tij i trajnerëve

Ashtu sikurse edhe kishim paralajmëruar në fillim të janarit, që drejtimin e skuadrës e ka marrë trajneri turk, Hasan Ozer sot edhe gjithçka është zyrtarizuar në letër, duke vendosur firmat në letër drejtori sportiv Omer Bunjaku dhe stafi i

Barazim me Groznyn e Premier Ligës ruse

Sot skuadra e jonë ka zhvilluar edhe miqësoren e dytë në kuadër të qëndrimit në kampion stërvitor të Antalyas. Për kundërshtarë kishim ekipin e Premier Ligës Ruse, Akhmat Grozny, një ndër top pesë ekipet e kampionatit. Edhe këtë ndeshje

Barazojmë me ukrainasit e Obolon Kyiv

Pas dhjetë ditë punë intensive dhe stërvitje nën urdhrat e trajnerit të ri Hasan Ozer dhe qëndrimit tonë në kampin stërvitor të Antalyas, sot kemi zhvilluar dhe ndeshjen e parë kontrolluese, ku për kundërshtar kishim ekipin nga Ukraina, FK