LAJME

BLERJET E REJA

Në prag të ndeshjes së parë kualifikuese për në Uefa Champions League, klubi jonë F.C SHKUPI zyrtarizon 11 blerjet e reja. Blagoja Spirkoski – Mesfushor Aleks Zlatkov – Mesfushor Melos Bajrami – Mbrojtës Pepi Gjorgjiev – Sulmues Angelçe Timovski

Lexo më shumë »

NJOFTIM PËR MEDIA

Njoftojmë të gjitha mediat e interesuara që do të marrin pjesë në konferencat dhe në ndeshjen FC Shkupi – Lincoln Red Imps (05.07.2022 ora 20:45) të dërgojnë kërkesë për akreditim bashkangjitur me deklaratë në email adresën fcshkupi@gmail.com Akreditimet do

Lexo më shumë »

NDAHEN RRUGËT ME RADESKI, STOILOV DHE IMERI

Skuadra jonë F.C SHKUPI njofton se ka ndërprerë bashkëpunimin me Marjan Radeski dhe Gjorgji Stoilov, ndërsa Omar Imeri pas huazimit gjashtë mujor rikthehet në klubin e tij, Bodrumspor. Marrëveshjet për ndërprerjen e bashkëpunimit kanë qenë të dy anshme ndërsa

Lexo më shumë »

NDAHEN RRUGËT ME RADESKI, STOILOV DHE IMERI

Skuadra jonë F.C SHKUPI njofton se ka ndërprerë bashkëpunimin me Marjan Radeski dhe Gjorgji Stoilov, ndërsa Omar Imeri pas huazimit gjashtë mujor rikthehet në klubin e tij, Bodrumspor.  Marrëveshjet për ndërprerjen e bashkëpunimit kanë qenë të dy anshme ndërsa klubi

Lexo më shumë »

NDESHJE MIQËSORE KUNDËR F.C BALLKANI

Klubi ynë F.C SHKUPI në kuadër të parapërgatitjeve për sezonin e ri, pritet të luaj një ndeshje miqësore kundër skuadrës nga Suhareka, F.C Ballkani.Ndeshja do të luhet më datë 14.06.2022 në Ohër, dhe e njejta pritet të filloj nga

Lexo më shumë »

THANK YOU, DINAMO ZAGREB

“We would like to say thank you to GNK Dinamo Zagreb for this thoughtful act. Hopefully, with this letter it will be a start of a great relationship to grow in future.” OLGUN AYDIN, PRESIDENT OF F.C SHKUPI

Lexo më shumë »

DANFA: DO TË FESTOJMË SË BASHKU ME TIFOZËT

Skuadra jonë FC Shkupi, nesër do të zhvilloi ndeshjen e xhiros së 33-të të LPFMV-së dhe të fundit për këtë sezon kundër skuadrës nga Strumica, Akademija Pandev. Kjo ndeshje do të jetë mjaft e rëndësishme për klubin dhe simpatizuesit tanë. Pas 21 viteve, FC Shkupi përsëri

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT