LAJME

Qatip Osmani, trajner i ri i FC Shkupit

FC Shkupi me kënaqësi komunikon arritjen e marrëveshjes me trajnerin e mirënjohur Qatip Osmani. Një prej trajnerëve më të trofeshëm në vend, merr drejtimin e skuadrës tonë dhe tashmë ka hedhur firmën në kontratë, e cila do ta mbajë

Lexo më shumë »

Raporti i ndeshjes FC Shkupi vs FK Vardar

Në derbin me FK Vardarin të vlefshëm për xhiron e 6-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut, ekipi nuk arriti objektivin e dëshiruar, pasi pësuam disfatë 1:2 në Çair. Mysafirët realizuan me Cvetanovskin dhe Micevskin,

Lexo më shumë »

Bulent Akin, trajner i ri i FC Shkupit

Bulent Akin është emëruar shef i ri i stafit teknik të skuadrës tonë. 41 vjeçari që është i lindur në Bruksel të Belgjikës, por me origjinë turke vjen në Çair për të zëvendësuar trajnerin e larguar, Umit Karan. FC

Lexo më shumë »

Fitojmë miqësoren me KF Besën 5:1

Skuadra ka fituar miqësoren me KF Besën me rezultat 5:1 të zhvilluar sot në stadiumin e Çairit. Golat për ekipin bardhekaltër i realizuan  kapiteni Muharem Bajrami, Besart Krivanjeva, Fati Ismaili, Darboe Dembo dhe Hamz Ramani. Pas një pauze të

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT