GJORGJIEVSKI: DO TË JAPIM GJITHÇKA NGA VETJA PËR SHKUPIN

Shpërndaje:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on email

Pushimi për skuadrën tonë ka përfunduar dhe të shtunën, udhëtojmë në Kavadarci, ku përballë nesh, do ta kemi skuadrën e Tikveshit, në kuadër të xhiros së dhjetë të LPFMV.
Ndeshja Tikvesh-Shkupi, do të zhvillohet në Stadiumin e qytetit në Kavadarci, duke filluar nga ora 14:00.

Para ndeshjes, për faqen tonë zyrtare, foli sulmuesi jonë, Marko Gjorgjievski.

“Jemi të koncentruar për ndeshjen e së shtunës.
Kundër Tikveshit, do të jetë një ndeshje e rëndësishme dhe ne do ta japim maksimum dhe do ti kryejmë të gjitha detyrat e dhëna nga kryetrajneri jonë. Duhet të japim gjithçka nga vetja për Shkupin dhe fanellën që e bartim dhe vetëm kështu do ta arrijmë qëllimin tonë”,
u shpreh Marko, para ndeshjes me Tikveshin.

Në dy ndeshjet e fundit në ligë, skuadra e Tikveshit ka një barazim me Pelisterin dhe një fitore kundër Makedonija Gj.P, me rezultat 3-0.
Skuadra e Tikveshit, numëron vetëm 6 pikë dhe gjendet në vendin e 11-të në tabelë.

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT