KUPA E MAQEDONISË, 1/8 E FINALES

Shpërndaje:

Gjatë ditës së sotme, në ambientet e Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, është hedhur shorti për 1/8 e finales në Kupën e Maqedonisë.

Skuadra jonë FC Shkupi, në Çair do ta presë skuadrën e Tikveshit nga Kavadarci.

Të gjitha ndeshjet për Kupën e Maqedonisë, do të zhvillohen më 20.10.2021 duke filluar nga ora 14:00.
Gjithashtu edhe në këtë fazë, do të luhet vetëm një ndeshje dhe fituesi kalon në çerekfinale.

Çiftet tjera të kësaj faze:
Shkëndija – Renova
Bellasica – Sileks
Vardar – Skopje
Struga – Borec
Akademija Pandev – Makedonija GJ.P
Pelister – Rabotniçki
Bregallnica – Ohrid

Për më shumë informata rreth ndeshjes Shkupi – Tikvesh, do ju njoftojmë me kohë.

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT