LAJME

Shkupi i kompletuar e pret Renovën

Skuadra e FC Shkupi ka përfunduar sot dhe seancën e fundit të përgatitieve përpara ndeshjes së xhiros së 20-të, kur në stadiumin e Çairit udhëton skuadra shqiptare Renova nga Xhepçishti. Edhe kjo ndeshje është shumë me rëndësi për skuadrën

Lexo më shumë »

Ivo Junior do të khehet në Brazil

Ka dështuar transferimi i futbollistit brazilian Ivo Jorge Santos da Costa dhe kjo për faj të federatës së futbollit brazilian, të cilët nuk arritën që me kohë të kompletojnë dokumentacionin e çregjistrimit. Skuadra e Shkupit kishte tentuar edhe disa

Lexo më shumë »

Shkupi fitoi Gostivarin për 45 minuta

Skuadra e FC Shkupi ka zhvilluar edhe ndeshjen e fundit kontrolluese një javë para fillimit të sezonit pranveror, kur në xhiron e 19-të në Çair do të jetë mysafire skuadra e Metalurgut. Edhe pse ndeshja e fundit kontrolluese ishte

Lexo më shumë »

Shkupi me pesë përforcime e nis sezonin pranveror

Skuadra e Shkupit pasi që është kthyer nga përgatitjet 12-të ditore në Ohër, të enjten ka filluar me stërvitjen e parë, ndërsa njëkohësisht skuadra bardhekaltër ashtu edhe sikurse kishte paralajmëruar, ka bërë prezantimin e pesë përforcimeve të reja. Muhamed

Lexo më shumë »

Nesër Shkupi zyrtarizon përforcimet e reja

Skuadra e Shkupit prej të enjtes u rikthehet stërvitjeve, pasi trajneri Visar Ganiu u kishte dhënë dy ditë të lira futbollistëve pas rikthimit nga përgatitjet 12 ditor që zhvilluan në Ohër. Skuadra tani përgatitjet do ti zhvillojë në stadiumin

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT