LAJME

RWATUBYAYE JASHTA FUSHAVE PËR 8 MUAJ

Në ndeshjen Shkupi-Sumgayit të zhvilluar para dy ditëve në Antalia të Turqisë, ylli I skuadrës tonë, Abdul Rwatubyaye ka pësuar një lëndim në këmbën e majtë duke e këputur tendinën e muskulit dhe momentalisht gjendet në Stamboll për operim.

Lexo më shumë »

TË REJAT E FUNDIT NË SKUADRËN TONË

Gjatë qëndrimit në Antalia të Turqisë për përgatitjet për sezonin pranveror në kampionatin vendor, skuadra jonë dhe kryesia e klubit po punojnë gjatë gjithë kohës për të ndërtuar një ekip edhe më të fortë për këtë sezon, duke I

Lexo më shumë »

FALEMINDERIT KIRE MARKOSKI

Skuadra jonë FC Shkupi, ka marrë vendim që të ndërpresë bashkëpunimin me 26-të vjeçarin Kire Markoski.Kire Markoski në skuadrën tonë erdhi në afatin kalimtar të verës në vitin 2021, nga skuadra Akademija Pandev.Gjatë këtyre muajve, Kire Markoski për Shkupin

Lexo më shumë »

NESËR NDESHJA E PARË KUNDËR LECH POZNAN

Skuadra jonë FC Shkupi, nesër në Antalia të Turqisë, do ta zhvillojë ndeshjen e parë kontrolluese kundër Lech Poznan.Ndeshja do të zhvillohet në ora 17:00 në Antalia, që me orën tonë lokale në Shkup, I bie që ndeshja të

Lexo më shumë »

QUEVEN INACIO ZYRTARISHT LOJTARË I SHKUPIT

Tashmë është zyrtare. Braziliani Queven da Silva Inacio është lojtarë I Shkupit.Kryesia e klubit tonë, me kënaqësi ju njofton se FC Shkupi dhe mesfushori Inacio, kanë arritur marrëveshje dy vjeçare.Braziliani 23 vjeçar, vjen nga skuadra e Atletico Monte Azul.

Lexo më shumë »

RIKTHEHET NË ÇAIR BESNIK FERATI

Mesfushori 21 vjeçar, Besnik Ferati, pas disa viteve rikthehet në shtëpinë e tij në Çair.Me shumë kënaqësi, ju njoftojmë që FC Shkupi ka nënshkruar kontratë për një vit e gjysmë me mesfushorin Ferati.Një lojtarë jashtëzakonisht I mirë që doli

Lexo më shumë »

PATRICK MENSAH PËR SHKUPIN

Me shumë kënaqësi, kryesia e klubit tonë ju njofton që kemi arritur marrëveshje me mesfushorin nga Gana, Patrick Mensah, duke nënshkruar kontratë tre vjeçare me 20 vjeçarin, I cili në skuadrën tonë vjen nga skuadra Heart of Lions nga

Lexo më shumë »

AZER OMERAGIC VISHET BARDHEKALTËR

Përforcimi I parë për skuadrën tonë FC Shkupi në afatin kalimtar të janarit është 19-të vjeçari nga Shkupi, qendërsulmuesi Azer Omeragic.Azer Omeragic, në sezonin e kaluar, ishte pjesë e skuadrës së Borecit nga Velesi. Ndërkaq, Azeri ka luajtur edhe

Lexo më shumë »

OMER SULEJMAN: ËNDËRR E REALIZUAR

Kryesia e klubit tonë vazhdon duke i angazhuar të rinjtë nga akademia jonë dhe duke iu dhënë mundësinë që të bëhen pjesë e ekipit të parë në skuadrën tonë.Kësaj radhe, bëhet fjalë për sulmuesin 16-të vjeçar, Omer Sulejman, që

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT