LAJME

Mbella vazhdon me Shkupin edhe për një vit

Skuadra e Shkupit të mërkurën është kompletuar me ardhjen edhe të sulmuesit francez, Emmanuel Mbella. edhe përkundër shumë ofertave e që kishin arritur në adresë të futbollistit Mbella, ai i mbeti besnik skuadrës nga Çairi për të nënshkruar kontratë

Lexo më shumë »

Taipi e Asani vishen bardhekaltër (VIDEO)

Skuadra e Shkupit ka arritur që të sjell dy futbollist të rinj në radhët e veta, Shqiprim Taipin dhe Shpend Asani, të cilët në formë huazimi janë marrë nga skuadra e Shkëndijës së Tetovës. Të dy futbollistët janë të

Lexo më shumë »

Shkupi ndezi motorët për sezonin e ri

Futbollistët e FC Shkupi sot i janë përgjigjur ftesës së trajnerit Ardian Nuhiu në grumbullimin e parë, për të filluar përgatitjet për sezonin e ri 2017/2018. Në thirrjen e parë ishin të pranishëm numri më i madh i futbollistëve,

Lexo më shumë »

Stojkoski përforcon mesfushën e Shkupit

Një ditë para se ekipi i FC Shkupi të fillojë me grumbullimin e parë për sezonin e ri garues të Ligës së Parë futbollistike të Maqedonisë (2017/18), radhët e veta i ka përforcuar me mesfushorin me tipare sulmuese, Kristija

Lexo më shumë »

Bajrami edhe Adem mbeten në Çair

Pas arritjes së marrëveshjes për bashkëpunim me trajnerin Ardian Nuhiu dhe portierin e kapitenin Suat Zendeli, kryesia e skuadrës ka rinovuar marrëveshjet edhe me dy futbollist të tjerë, Muharem Bajramin dhe Ermedin Adem. Që të dy futbollistët ishin pjesë

Lexo më shumë »

Konfirmohen Nuhiu dhe Zendeli

Skuadra e FC Shkupit edhe sezonin e ri 2017/18, do të jetë pjesë e Ligës së Parë, ndërsa kryesia e re me në krye presidentin Omer Bunjaku ka filluar menjëherë angazhimin për formimin e grupit të ekipit, duke filluar

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT