LAJME

Imeri me U21, Ferati e Ramadani te U18

Edhe pse futbollistët e FC Shkupi tani më prej të hënës janë në pushim të merituar, disa prej tyre nuk kanë shijuar pushimin shkaku i angazhimeve me reprezentacionet e grupmoshave të reja. Kështu që nag e hëna (21 maj),

Lexo më shumë »

Njoftim për ndeshjen Shkupi – Vardari

Java e fundit e kampionatit 2017/18 sjell derbin e madh të qytetit dhe kampionatit kur do të takohen FC Shkupi dhe KF Vardar. Si zakonisht kur luhet një derbi i tillë, ndeshja shpallet e rrezikut të lartë, ndërsa interesimi

Lexo më shumë »

Vetëm një xhiro larg Evropës

FC Shkupi vazhdoi serinë pozitive, duke regjistruar fitoren e tretë me radhë. Në Manastir, FC Shkupi mundi Pelisterin me 2-0, falë golave të Blazhe Iljoskit dhe Omar Imerit, me çka bën një hap të madh drejt cakut përfundimtar –

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT