LAJME

SEDLOSKI: SANTA CLARA E MERITOI KËTË FITORE

Përfundon aventura evropiane për skuadrën tonë në Ligën e Konferencës së UEFA-s.Në Ponta Delgada të Portugalisë, sot u zhvillua ndeshja e dytë e raundit të dytë mes CD Santa Clara-s dhe FC Shkupit, ku skuadra jonë, eliminohet me rezultat

Lexo më shumë »

MARJAN RADESKI NË ÇAIR

Pas ndeshjes mes FC Shkupit dhe CD Santa Clara-s, në Ligën e Konferencës së UEFA-s, kryesia e klubit vie me një super lajm për tifozët tanë, duke e zyrtarizuar përforcimin e radhës, lojtarin Marjan Radeski, për një sulm edhe

Lexo më shumë »

SEDLOSKI: KËRKOJMË REZULTAT POZITIV

Është mbajtur konferenca e parë për shtyp para ndeshjes së nesërme mes FC Shkupit dhe CD Santa Clara. Para gazetarëve, folën kryetrajneri Goce Sedlloski dhe kapiteni i klubit, Fatih Ismaili.Që të dy, u shprehën se janë përgatitur maksimalisht për këtë

Lexo më shumë »

HAMIDI DHE BARRY, PËRFORCIMET E RADHËS

Gjatë ditës së sotme, skuadra jonë në Çair ka nënshkruar me dy lojtarë tjerë për sulm dhe mesfushë më të fortë.Sulmuesi I krahut të majtë, 24 vjeqari Walid Hamidi, vjen nga JSM SKIKDA, nga Algjeria, kurse 22 vjeqari, Mouhamadou

Lexo më shumë »

Sedloski: FITUAM ME MERITË!

Mbyllet ndeshja e parë kualifikuese në Ligën e Konferencës së UEFA-s, 2-0 në favor të FC Shkupi. Në arenën “Todor Proeski”, skuadra nga Çairi, i shfrytëzoi rastet e ndeshjes, për të hedhur një hap shumë të madh drejt kualifikimit

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT