LAJME

NAUMOVSKI: TITULLI ËSHTË PËR SHVERCERAT

Nuk është ëndërr, është realitet. Në Çair, po festohet titulli I katërt kampion.Pas 21 viteve në Stadiumin e Çairit, FC Shkupi me fitoren e sotme, e siguroi titullin kampion për vitin 2021/2022 në Ligën e Parë të Futbollit të

Lexo më shumë »

ARDIT ILJAZI: TË SHTUNËN DO TË FESTOJMË

Pas fitores së fundit me rezultat minimal 0:1 në Manastir ndaj Pelisterit, skuadra jonë FC Shkupi nesër në shtëpi, do të përballet me skuadrën e Renovës, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 29 të LPFMV-së.Në fakt, kjo ndeshje

Lexo më shumë »

IMERI: JAM I LUMTUR QË SHËNOVA

Fluturuam lartë në qytetin e Manastirit, duke fituar kundër Pelisterit në javën e 28-të të LPFMV-së me rezultat minimal 0:1, për të qëndruar lider në tabelë dhe për t’iu afruar edhe më shumë qëllimit tonë, titullit kampion.Që nga fillimi

Lexo më shumë »

QUEVEN: NË MANASTIR SHKOJMË PËR FITORE

Pas fitores së fundit me rezultat 3:1 ndaj Borecit, skuadra jonë FC Shkupi nesër në transfertë, do të përballet me skuadrën e Pelisterit, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 28 të LPFMV-së.Shkupi me Pelisterin, u përballën dy herë

Lexo më shumë »

I PËRGËZOJ LOJTARËT PËR FITOREN

Skuadra jonë FC SHKUPI, sot në stadiumin e Çairit zhvilloi ndeshjen e xhiros së 27-të të LPFMV-së, kundër skuadrës nga Velesi, Borecit.Pas disa rasteve të krijuara për gol, në minutën e 18-të mbrojtësi jonë Faustin Senghor hapi rezultatin për

Lexo më shumë »

ADETUNJI: TARAFTARLARIMIZ SAHADAKİ 12 ADAM GİBİ

Takımımız FC Skopje karşısında alınan beraberliğin ardından takımımız ligin 26. Hafta mücadelesi adına yarın Borec karşısına çıkıyor.Bu sezon Borec ile iki kere karşı karşıya gelen FC Shkupi, iki maçtada galibiyet ile ayrılan taraf olmayı başardı. Borec’e karşı son maçta

Lexo më shumë »

ADETUNJI: TIFOZËT LOJTARI YNË I DYMBËDHJETË

Pas barazimit në transfertë me rezultat 0:0 ndaj Skopjes, skuadra jonë FC Shkupi nesër në shtëpi, do të përballet me skuadrën e Borecit, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 27 të LPFMV-së. Shkupi me Borecin, u përballën dy herë në këtë sezon dhe që të dyja ndeshjet

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT