LAJME

Niltinho për tri pikët e para sezonale

Edhe në javën e dytë përsëri kemi luajtur si mysafir, në të njëjtin stadium dhe përsëri një derbi i qytetit,por kësaj radhe kishim ekipin e Vardarit përballë. Sigurisht se ekipi ishte shumë i motivuar për të marrë fitoren e

Lexo më shumë »

Niltinho vishet bardhekaltër

Ekipi ynë ka arritur së fundmi të sjell edhe një futbollist, për të përforcuar sulmin. Bëhet fjalë për brazilianin 29 vjeçar Nilton Soares Rodrigues (Niltinho), i cili së fundmi ka qenë pjesë e Valletas në kampionatin e Maltës, ndërsa

Lexo më shumë »

Sezonin e nisim me disfatë nga Rabotniçki

Dueli mes rivalëve të kryeqytetit nisi me gol të papritur në minuan e parë të ndeshjes dhe epërsi 1-0 për Rabotniçkin. Pas vetëm tridhjetë sekondash lojë, “romantikët” arritën të tundin rrjetën e portierit Iljazi. Mbrojtja jonë sikur ishte e

Lexo më shumë »

KONFERENCË PËR MEDIA: Fevzi Laiç – Suad Sahiti

Skuadra jonë ka zhvilluar stërvitjen zyrare në stadiumin “Georgi Asparuhov”, aty ku nesër do të jetë përballë skuadrës bullgare PFC Levski Sofia. Për shkaqe familjare trajneri Cihat Arslan është detyruar që të udhëtojë drejt Stambolli, por ai nesër do

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT