LAJME

Barazim shpresëdhënës, vendoset në Tetovë

Skuadra e Shkupit në Çair ka barazuar me Tetekstin 1:1 në një ndeshje shumë të fortë dhe të barazuar. Ndeshja kishte filluar në një atmosferë të mrekullueshme të organizuar nga tifozët e Shkupit, “Shvercerat”, të cilët edhe një herë

Lexo më shumë »

Ramadani: Fitore për “Shvercerat”

Të mërkurën do të vazhdojnë garat e 1/8 të finalës së Kupës së Maqedonisë, ku pritet të ketë shumë ndeshje interesante, ndërsa ndër derbi duelet, padyshim se është edhe ndeshje në mes Shkupit dhe Teteksit. Këto dy ekipe njihen

Lexo më shumë »

Radhiten fitoret, Shkupi lider i vetmuar

Nuk ka të ndalur skuadra e FC Shkupi, ka vazhduar serialin e fitoreve, kështu nga 6-të ndeshje ka shënuar 6-të fitore dhe është lider i pa konkurrent deri më tani, duke grumbulluar 18 pikë. Viktima e radhës e futbollistëve

Lexo më shumë »

Shkupi edhe me ekip të futsallit

Nga e mërkura familja sportive e futbollit Shkupi, do të ketë në gjirin e saj edhe skuadrën e futsallit, që do të mbajë emrin dhe emblemën e Shkupit, skuadër kjo që do të fillojë me gara nga Liga e

Lexo më shumë »

Arian Bela fillon me stërvitje

Sot skuadra do të vazhdojë me seanca të rregullta stërvitore, ndërsa lajm i mirë për trajnerin Zekerija Ramadani është se në fushë me seanca stërvitore do të fillojë edhe Arian Bela.  FC Shkupi pas fitores së lartë dhe shumë

Lexo më shumë »

Shkupi nuk e bëri mall liderin

Edhe pse mysafirët të parët kaluan në epërsi në minutën e 12-të me anë të golit që shënoi Elmir Mandak, kjo nuk i ç’rregulloi aspak “pëllumbat” të cilët shumë shpejt konsoliduan radhët e tyre dhe nëpërmjet Mumin Sallait barazuan

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT