LAJME

Shkupi u kthehet stërvitjeve në Çair

Skuadra e FC Shkupit nga dita e premte u është rikthyer përgatitjeve në stadiumin e Çairit në Shkup, për të vazhduar fazën e fundit përgatitore kur kanë mbetur edhe më pak se një javë për duelin e parë kualifikues

Lexo më shumë »

Shkupi barazon me Levadian

Skuadra e FC Shkupit ka luajtur edhe miqësoren e dytë në kuadër të fazës përgatitore që po zhvillon në Bolu të Turqisë, ndërsa për kundërshtarë kishte skuadrën Levadia Tallinn nga Estonia. Në këtë ndeshje trajneri Zekirija Ramadani luajti me

Lexo më shumë »

Igor Aleksovski forcon portën e Shkupit

Skuadra e FC Shkupit vazhdon më afrimin e lojtarëve të rinj, në prag të sezonit të ri në Ligën e Parë Futbollistike edhe garës në Liga Evropa. Pas firmosjes me Muarem Muarem, Amir Bilalin dhe Artan Veliun, anëtar më

Lexo më shumë »

Neftchi e fitoi miqësoren ndaj Shkupit

Ka përfunduar miqësorja e parë e FC Shkupit të luajtur në Turqi, ndërsa kundërshtar ishte skuadra e Neftchit nga Azerbajxhani. Në pjesën e parë FC Shkupi jo që u tregua ekip i barabartë me skuadrën e Neftchit, por kishte

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT