Viktor Angelov: Me fitore ta mbyllin sezonin vjeshtor

FC Shkupi është gati për përballjen e fundit të sezonit vjeshtor, kur takohet me Rabotniçkin, në stadiumin “Filipi i Dytë”. Barazimi 1-1 ndaj Renovës vetëm se shtoi optimizmin te skuadra, e cila me pak fat mundej të kishte fitoren dhe 3 pikët në xhep, para sfidës me “romantikët”. Të njëjtin mendim e ndan edhe sulmuesi i FC Shkupit , Viktor Angelovski.

Në ndeshjen e fundit krijuam shumë raste për të shënuar, në të cilat mora pjesë edhe unë, andaj duhej të reagojë më mirë, sepse e merituam fitoren. Besoj se do të vazhdojë seria pozitive edhe në stadiumin “Filipi i Dytë”, pasi që në ndeshjet e fundit jemi duke luajtur shkëlqyeshëm. Fillimi i sezonit ishte katastrofal , mirëpo me kalimin e kohës musuam nga ato gabime dhe nga ndeshja në ndeshje filluam të përmirësohemi. Nëse vazhdojmë të luajmë siç kemi luajtur në ndeshjet e fundit, FC Shkupi do të ketë 100 % rezultate më të mirë. Për këtë jam 100 % i bindur,” tha mes tjerash sulmuesi Angelov.

Përpos mungesave të Basilios dhe Iljoskit përmes lëndimeve, futbollistët e tjerë janë vënë në dispozicion të trajnerit Umit Karan. Gëzon fakti se Rron Broja, ishte aktiv në të gjitha seancat stërvitore, duke dëshmuar se ka tejkaluar në tërësi lëndimin e muskulit të këmbës së majtë. Mirëpo pas stërvitjes së fundit në dyshim është vënë paraqitja e Kristijan Stojkoski dhe Armel Bradxhit. Përballja Rabotniçki – FC Shkupi, do të zhvillohet në stadiumin “Filipi i Dytë” , në orën 13.00.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Viktor Angelov: Me fitore ta mbyllin sezonin vjeshtor

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!